Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dziewiąta gala BCC

Jolanta Pierończyk
Laureaci tegorocznych nagród Business Centre Club.  Arkadiusz Ławrywianiec
Laureaci tegorocznych nagród Business Centre Club. Arkadiusz Ławrywianiec
- Miło mi, że wśród przedsiębiorstw nagrodzonych Cezarem Śląskiego Biznesu znalazła się firma o profilu naukowym. XXI wiek to wiek gospodarki opartej na wiedzy.

- Miło mi, że wśród przedsiębiorstw nagrodzonych Cezarem Śląskiego Biznesu znalazła się firma o profilu naukowym. XXI wiek to wiek gospodarki opartej na wiedzy. Mariaż biznesu z nauką jest niezbędny do innowacyjności gospodarki - powiedział prof. Józef Dubiński, dyrektor naczelny Głównego Instytutu Górnictwa, laureat jednej z sześciu statuetek tegorocznego Cezara, których rozdaniem rozpoczęła się część oficjalna dziewiątej Gali BCC w zameczku myśliwskim w Promnicach. Pozostałe Cezary trafiły w ręce prezesów Bakal Center, Elektrowni Rybnik, Eurofaktora, Metalplastu z Bielska oraz Przedsiębiorstwa Transportu Kolejowego i Gospodarki Kamieniem w Zabrzu.

Cezar to wyjątkowe wyróżnienie dla liderów śląskiego biznesu oraz wyraz uznania dla ich osiągnięć. Ubiegało się o tę statuetkę 60 firm. O krok od niej było pięć, które trafiły do jedenastki nominowanych.

Nagrodzeni Cezarami z wcześniejszych lat, którym udało się utrzymać wiodącą pozycję na rynku, otrzymali Czarne Diamenty. Takie potwierdzenie dobrej marki odebrały: Koksownia Przyjaźń, PCC Rail, Polski Koks, Przedsiębiorstwa Transportu Kolejowego i Gospodarki Kamieniem w Rybniku oraz SPIN.

Złotymi Diamentami 2006 uhonorowano firmy, które na topie utrzymują się od lat. Są to: Liberty Poland, Montan Stal oraz Stalprofil.

Dla takiej chwili warto pracować, warto zabiegać o sukcesy - powiedział Mieczysław Olender, prezes PCC Rail, podkreślając zaszczyt, jakim jest znaleźć się w gronie elity śląskiego biznesu. Specjalne statuetki Cezara, którymi katowicka loża BCC honoruje wybitne osobowości za zasługi na polu kultury, sztuki i nauki oraz za działalność charytatywną i osiągnięcia menedżerskie, w tym roku otrzymali arcybiskup Damian Zimoń, metropolita katowicki oraz prof. Bogusław Maciejewski.

- To syndrom czasu, że w tym gronie staje osoba duchowna. Wreszcie rozwój człowieka może być integralny, zarówno materialny, jak i duchowy - powiedział arcybiskup Zimoń, którego katowicka loża wyróżniła m.in. za wspieranie działań charytatywnych oraz zaangażowanie w powstanie Wydziału Teologicznego na Uniwersytecie Śląskim.

Prof. Maciejewski swojego Cezara odebrał za ogromny wkład w osiągnięcia w radioterapii nowotworów oraz stworzenie prężnego ośrodka onkologicznego o znaczeniu ogólnopolskim.

Członkami Honorowymi BCC stali się tym razem Zygmunt Brachmański (autor ponad 2000 różnych rzeźb, medalionów, pomników i m.in. statuetki Cezara Śląskiego Biznesu) oraz dr Krzysztof Sodowski, inicjator Fundacji na rzecz Programu Rozpoznawania Chorób Nowotworowych u Kobiet "Godula Hope". Czek na 10 tys. zł trafił w ręce Roberta Borówki, sekretarza Fundacji Kardiochirurgii Interwencyjnej w Ochojcu.

Gala BCC to promocja Śląska i śląskiego biznesu w całym kraju. Wśród gości jest ponad 200 osób spoza naszego regionu - podkreślił Eugeniusz Budniok, kanclerz Katowickiej Loży BCC.

Jednym z punktów zabawy były wybory Miss Kapelusza. Ten konkurs wygrała tancerka baletowa z Opery Śląskiej w Bytomiu, Gabriela Kubacka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na wisla.naszemiasto.pl Nasze Miasto