Dziewczęta Herkulesa Kochanowice z brązem w turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" FOTO

AKC
Finał XVI Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” odbył się w miniony weekend w Dankowicach koło Bielska Białej. Dla dziewcząt z Kochanowic to była udana impreza.

Do XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zgłoszonych zostało ponad 320 tys. dzieci z całej Polski. Warto podkreślić, że prawie 40 proc. zgłoszonych to zespoły dziewcząt.

Ważnym akcentem startującej edycji jest również wzrost liczby uczestników w najmłodszej kategorii wiekowej – co czwarta zapisana drużyna do turnieju to zespół do lat 8.

Bardzo dobrze w turnieju zaprezentowały się dziewczęta z Kochanowic, które wygrywając finały powiatowe w Lublińcu, wystartowały w trzech kategoriach wiekowych U-8, U-10 i U-12.

W kategorii U-8 tj. dziewczynek rocznika 2008 i młodszych zespół z Kochanowic zajął 4. miejsce. W kategorii
U-10 (rocznik 2006-2007) zawodniczki z Herkulesa zajęły 3.

Dziewczęta przegrały tylko jeden mecz półfinałowy z zespołem z Katowic – zwycięzcą finału. Królową strzelców została Zosia Dubiel z Herkulesa Kochanowice, która zdobyła w turnieju 12 bramek.

W kategorii U-12 rocznika 2004-2005 dziewczyn także udało się zawodniczkom z Kochanowic zająć trzecie miejsce. Bramkarka Herkulesa Ola Krawczyk została wybrana najlepszą bramkarką turnieju.

W turnieju wystartowały także trzy zespoły chłopców, które wygrały finały powiatowe w Lublińcu w kategorii U-8, U-10, U-12, jednak nie udało się im przebić do półfinałów turnieju.