Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Delikatesy z 1962 r. przy al. Korfantego pokryła sieć rusztowań

LOTA
Budowa "Delikatesów: była częścią powojennej przebudowy Śródmieścia Katowic na północ od torów kolejowych. Właśnie w latach 60-tych i 70-tych trwała zabudowa alei Korfantego, wówczas ulicy Armii Czerwonej.

Na elewacji "Delikatesów" pojawiły się rusztowania. To oznacza remont elewacji. Wieżowiec był budowany w tym samym czasie co Dom Handlowy Zenit. Został oddany do użytku w 1962 r. To budynek mieszkalny i usługowy obok hotelu Katowice, zaprojektowali go Tadeusz Łobos i Marian Skałkowski. Wieżowiec z 11 kondygnacjami jest wykonany w konstrukcji szkieletowej i jak na czasy, w których powstał, miał bardzo urozmaiconą elewację. Architekci budynek połączyli w części parterowej ze sklepem samoobsługowym Delikatesy i stąd nazwa całości.

Budowa "Delikatesów: była częścią powojennej przebudowy Śródmieścia Katowic na północ od torów kolejowych. Właśnie w latach 60-tych i 70-tych trwała zabudowa alei Korfantego, wówczas ulicy Armii Czerwonej. To wtedy aleja - dziś główna arteria komunikacyjna Katowic - nabrała wielkomiejskiego sznytu. Od 1963 r. do 1971 r. przy Armii Czerwonej i rynku powstały hotele Katowice i Silesia, Dom Prasy, budynki Biura Projektów Przemysłu Węglowego Separator, wyburzony niedawno pałac ślubów, Ślizgowiec, Haperowiec i Superjednostka.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto