Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Czwarty Śląski Festiwal Nauki. Można zgłaszać udział w konkursie do 30 września

Natalia Sukiennik
Śląski Festiwal Nauki 2019
Śląski Festiwal Nauki 2019 Marzena Bugała-Azarko
Śląski Festiwal Nauki to jedno z największych wydarzeń popularnonaukowych, jakie odbywają się w naszych kraju. Dotychczas miały miejsce trzy jego edycje, a każda następna przyciąga coraz większe tłumy. Kolejny, 4. Śląski Festiwal Nauki, odbędzie się w dniach 25-27 stycznia 2020 roku. W ramach festiwalu organizowany jest konkurs wynalazków garażowych OFF Science. Termin nadsyłania zgłoszeń konkursowych upływa 30 września.

Śląski Festiwal Nauki w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach

Na odwiedzających Międzynarodowe Centrum Kongresowe, gdzie co roku ma miejsce ŚFN, czeka mnóstwo atrakcji. Festiwal zapewnia rozrywkę ludziom w każdym wieku – i tym najmłodszym, i tym najstarszym.

Do wyboru jest cała masa interesujących aktywności, takich jak warsztaty, wykłady, pokazy eksperymentów naukowych czy prezentacje stoisk. Festiwal jest również świetną okazją, żeby spotkać się z niezwykłymi osobami – w tym roku na 3.ŚFN przyjechali m.in. legendarny Mirosław Hermaszewski, prof. Jerzy Buzek, znany dziennikarz Radek Brzózka i Nicole Stott, amerykańska kosmonautka.

Potencjał festiwalu został doceniony poza granicami naszego kraju. 3. ŚFN zdobył pierwszą nagrodę w konkursie na najlepsze inicjatywy komunikacyjno-marketingowe uczelni europejskich EUPRIO AWARDS 2019. Nagrodę przyznaje stowarzyszenie European Association of Communication Professionals in Higher Education.

Weź udział w 4. Śląskim Festiwalu Nauki

Częścią ŚFN jest konkurs Off Science, czyli Przegląd Garażowych Wynalazków. To inicjatywa, dzięki której osoby amatorsko zajmujące się nauką i wynalazkami mogą zaprezentować swoje dokonania szerszej publiczności.

Wynalazcy-amatorzy oraz konstruktorzy tworzący urządzenia i ciekawe rozwiązania techniczne, będą mogli zaprezentować je już podczas nadchodzącego 4. Śląskiego Festiwalu Nauki, który, dla przypomnienia, odbędzie się w styczniu przyszłego roku. To idealna okazja, by dotychczas trzymane w piwnicach i garażach wynalazki ujrzały światło dzienne.

Aby zgłosić projekt należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.slaskifestiwalnauki.pl, w zakładce „OFF Science”. Do zgłoszenia powinny zostać dołączone szkice, obliczenia czy rysunki, które potwierdzą autentyczność projektu. Termin nadsyłania projektów upływa 30 września.

Wszystkie nadesłane propozycje przeanalizuje specjalna komisja ekspercka (która będzie oceniać je zwłaszcza pod kątem praktyczności), a autorzy najciekawszych z nich zostaną zaproszeni do udziału w 4. ŚFN Katowice.

Zgłaszać się mogą twórcy w każdym wieku, zarówno pracujący indywidualnie, jak i w grupach. Na najbardziej utalentowanych wynalazców czekają nagrody finansowe, przyznawane przez publiczność obecną na festiwalu, czytelników mediów regionalnych oraz komisję złożoną z ekspertów.

Laureatami poprzednich edycji konkursu Off Science zostali:

2. ŚFN:

  • Nagroda publiczności: Piotr Grzegorz Ligenza za stację monitoringu jakości powietrza Teodor

3. ŚFN:

  • Nagroda publiczności: Zespół Szkół w Czerwionce-Leszczynach (Małgorzata Szymura, Mateusz Szaboń, Daniel Holeczki, Daniel Szlijan oraz Dariusz Grajner) za własnoręczną budowę gokarta elektrycznego
  • Nagroda ekspertów: Piotr Unruh za projekt sygnalizacji ugięcia konstrukcji dachu
  • Nagroda czytelników Dziennika Zachodniego: Tadeusz Sułkowski, Kamil Cyrana, Adam Siedlaczek i Tomasz Pucek za stworzenie aplikacji do odczytu ludzkich myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto