Czterech do awansu

[email protected]
Piłkarze Kolejarza (w czerwonych strojach) bezbramkowo zremisowali z Zagłębiakiem.
Już dawno w gr II katowickiej okręgówki nie było tak ciekawego sezonu. Cały czas nie wiadomo kto awansuje do IV ligi. Szanse mają przynajmniej cztery, a nawet pięć zespołów.

Już dawno w gr II katowickiej okręgówki nie było tak ciekawego sezonu. Cały czas nie wiadomo kto awansuje do IV ligi. Szanse mają przynajmniej cztery, a nawet pięć zespołów. W ostatniej kolejce pauzował lider Milenium Wojkowice. Nie odbył się także mecz pomiędzy Wyzwoleniem Chorzów i Unią Ząbkowice, który został przełożony na 25 maja. Skorzystał na tym Wawel Wirek, który po zwycięstwie 4:1 nad Błękitnymi Sarnów wskoczył na drugie miejsce w tabeli. Z walki o awans nie rezygnują także piłkarze Górnika Jaworzno. W ostatnim meczu pokonali 3:0 Unię Strzemieszyce.

Prawie na pewno degradacji uniknie Górnik Niwka, który w ostatniej kolejce wygrał z Podlesianką Katowice.

Tylko 45 minut trwał mecz Bobrka Karb Bytom z Dramą Zbrosławice. Goście przyjechali do Bytomia w... ósemkę, a na drugą połowę wyszło ich sześciu. Bobrek prowadził wtedy już 2:0 po bramkach Daniela Dąbrowskiego i Marcina Kaczmarczyka. Kolejne bramki nie padły, bo sędzia zakończył pojedynek, który zakończył się walkowerem dla Bobrka.

- To było śmieszne widowisko. Spodziewałem się, że w takiej sytuacji spotkanie nie potrwa dłużej niż jedną połowę - mówi trener Bobrka Krzysztof Górecko.

Teoretyczne szanse na awans do czwartej ligi zachował Orzeł Nakło Śląskie, który pokonał 2:0 Przyszłość Ciochowice. Bramki dla zwycięzców strzelili Adam Skorzec i Adrian Sołtysik. "Orły" zmniejszyły stratę do lidera, Gazobudowy Zabrze, która przegrała u siebie z Piastem II Gliwice 0:1. Planową wygraną z przedostatnim Piastem Leszczyny odniosła Odra Miasteczko Śląskie. Wygrała 2:1 dzięki bramkom Piotra Stypuły i Tomasza Baczewskiego.