Budynek dworca przy Centrum Przesiadkowym "Sądowa" w Katowicach już prawie w całości został pokryty grafitowymi panelami. Obok trwają intensywne prace drogowe. Dodajmy, że CP "Sądowa" będzie nowym dworcem autobusowym w stolicy aglomeracji śląskiej

Centrum Przesiadkowe „Sądowa” ma być gotowe pod koniec roku


Centrum Przesiadkowe „Sądowa” ma być gotowe przed końcem roku, a udostępnione podróżnym na początku 2020 r. Inwestycja kosztuje 60 mln zł (w tym 30 mln zł to dofinansowanie).

Budowa powoli finiszuje. Budynek obsługi podróżnych ma już grafitowe panele na elewacji, ale prace na fasadzie jeszcze trwają. To w tym budynku będą m.in. poczekalnia, kasy, toalety, ale też punkt gastronomiczny.

Gotowa jest natomiast olbrzymia biała wiata, pod którą powstają perony autobusowe. Wiata miała mieć sporo przeszkleń, ostatecznie jednak jest ich niewiele. Tuż obok dobiegają końca prace związane z budową układu drogowego dla dworca, ale również wokół niego.

Centrum Przesiadkowe „Sądowa” nowym dworcem autobusowym Katowic


Przypomnijmy, że CP „Sądowa” będzie jednym z najważniejszych węzłów przesiadkowych w Katowicach. Ma bowiem pełnić funkcję nowego dworca autobusowego, z którego będą operowały autobusy dalekobieżne zarówno krajowe, jak i międzynarodowe.

- Będzie to alternatywa dla przewoźników oraz pasażerów obecnie korzystających z prywatnego dworca przy ulicy Piotra Skargi – dodają urzędnicy.


Na CP "Sądowa" składać ma się budynek obsługi podróżnych, w którym na parterze zaplanowano poczekalnię dla połączeń lokalnych, a na piętrze – dla połączeń międzynarodowych.

W budynku będą też toaleta, przechowalnia bagażu, kiosk, bar i kasa z biletami na połączenia międzynarodowe. Będzie tu również miejsce na dyspozytornię, pomieszczenia dla kierowców autobusów dalekobieżnych oraz dedykowane im sanitariaty.

Na terenie węzła zaplanowano jeszcze wiatę rowerową oraz parking dla około 50 samochodów, w pozostałej części parkingu będą miejsca postojowe dla autobusów komunikacji miejskiej, tzw. miejsca odstawne.

Kolejne dwa centra przesiadkowe w Katowicach budowane są w rejonie pętli tramwajowych w Brynowie oraz Zawodziu (natomiast w ubiegłym roku otwarto CP „Ligota”).

Wiadomości Katowice, Wydarzenia Katowice

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!