Centrum Katowic, zwłaszcza rynek i aleja Korfantego, toną w ciemnościach. Winna przebudowa. Przez roboty w tej okolicy większość latarni nie świeci. Jaśniej nie będzie, przynajmniej nie przed końcem listopada. Zobaczcie, jak centrum wyglądało w sobotę wieczorem

  •  

    Skomentuj

Od kilku tygodni centrum Katowic ginie w mroku. Chodzi o rynek oraz aleję Korfantego od rynku aż po rondo.

- Pod Zenitem jeszcze coś widać, ale od strony Skarbka są ciemności i slalom wśród wykopków. Potem przejście przez Mickiewicza i Skargi - mrok zaczyna gęstnieć... Na ławkach siedzą tajemnicze indywidua. Kolejne wykopki w totalnej ciemności na placu Obrońców Katowic. Oby jak najszybciej pod światła lokali przy Korfantego 2, bo miasto nie świeci do samego Ronda - alarmuje pani Aleksandra.

Przebudowa centrum Katowic W strefie kultury powstał parking dla 300 aut ZDJĘCIA

Urzędnicy o sprawie wiedzą. Przyznają, że latarnie zostały wyłączone przez trwające w okolicy rynku i na al. Korfantego prace ziemne związane z przebudową centrum Katowic. Przyznają, że długo jeszcze pozostaną wyłączone. - To jest teren budowy, więc będziemy wymagać od wykonawcy, aby zajął się jego tymczasowy oświetleniem - mówi Maciej Biskupski, asystent prezydenta Piotra Uszoka.

Przebudowa centrum Katowic Kładka nad ulicą Olimpijską nabiera kształtów ZDJĘCIA

Wojciech Pałczyński, z firmy NDI, generalnego wykonawcy drugiego etapu przebudowy centrum Katowic, twierdzi z kolei, że firma jest gotowa latarnie uruchomić, ale czeka na decyzję... urzędu.

Przebudowa centrum Katowic Gotowa jest elewacja na gmachu NOSPR ZDJĘCIA

- Po wschodniej stronie alei Korfantego już wykonaliśmy nowe słupy, zabudowaliśmy też kable. Czekamy na decyzję, która ma podjąć zamawiający (czyli miasto – przyp. red.), prowadzący w tej chwili dyskusję z projektantem, jak oświetlić rynek i przestrzeń wokół – tłumaczy Pałczyński. Chodzi o decyzję, czy na rynku i alei Korfantego montować lampy ledowe, czy tradycyjne.

– Jeśli zapadnie decyzja, że tradycyjne, to oświetlenie wykonamy niezwłocznie. Myślę, że decyzja w tej sprawie zapadnie w ciągu dwóch tygodni – dodaje.
  •  Komentarze 8

Wiadomości Katowice, Wydarzenia Katowice

Komentarze (8)

mieszkaniec centum---+++--- Katowic (gość)

Oczywiście tymczasowego oświetlenia w trakcie budowy czy remontu "NIEDASIE" zrobić bo się NIE CHCE."KOSTUCHNIAKI" I PLATFUSY RZĄDZĄ!!!

mała (gość)

a co z ulicą wyszyńskiego ciemno jak w grobowcu

tomasz (gość)

Gottlieb źle przeczytałeś! Tam piszę " ZABUDOwalismy kable"

Gottlieb (gość)

No i znów Przybytek, już nie ma o czym pisać...."zbudowaliśmy kable"...to może położyliśmy ściany....

mieszkaniec (gość)

No właśnie TYM BARDZIEJ, że to PLAC BUDOWY dostępny dla ludzi to powinno być oświetlone!!! Uszok, patrzysz i nie grzmisz!

lolo (gość)

miasto a ciemno jak na wśi

ącki (gość)

Wszyscy to wiemy, że jak się coś robi to zawsze są jakieś problemy. To jest identyczna sytuacja i bałagan jak wszędzie w Polsce. Zauważcie tylko , że Pan Uszok ma poparcie tak duże jakby był lepszym prezydentem od innych, a bjzel i efekty te same.