MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

ASP w Katowicach z najwyższą kategorią naukową A+. TYLKO U NAS komentarz rektora uczelni!

Szymon Karpe
Szymon Karpe
"Cieszymy się, że jesteśmy zauważani i doceniani, bo kategoria A+ w tym świecie artystycznym oznacza elitarny klub" - mówi w rozmowie z nami rektor uczelni Grzegorz Hańderek.
"Cieszymy się, że jesteśmy zauważani i doceniani, bo kategoria A+ w tym świecie artystycznym oznacza elitarny klub" - mówi w rozmowie z nami rektor uczelni Grzegorz Hańderek. ASP Katowice
Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach z najwyższą kategorią naukową A+. Uczelnia dołączyła tym samym do ekskluzywnej grupy ośrodków naukowo-dydaktycznych w Polsce wyróżnionych takim wynikiem. Sukces uczelni, o którym powiadomiło dziś społeczność ASP Ministerstwo Edukacji i Nauki, tylko u nas komentuje rektor Akademii - Grzegorz Hańderek.

Katowicka ASP z najwyższą kategorią naukową A+

Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało dzisiaj o nadaniu Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach kategorii naukowej A+, czyli najwyższej z możliwych. Podmioty prowadzące działalność w zakresie szkolnictwa wyższego (zarówno publiczne, jak i niepubliczne) poddawane są procesowi ewaluacji jakości naukowej. Dany uniwersytet, akademia bądź szkoła wyższa może w wyniku takiego zestawienia otrzymać jedną z kategorii: A+, A, B+, B lub najniższą - C. Od przyznanej kategorii zależy prestiż danej uczelni, jej pozycja w systemie polskiego szkolnictwa wyższego i prawa (m.in. do nadawania stopni naukowych).

Zgodnie z artykułem 267 ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce do kryteriów ewaluacji zalicza się:

  • poziom naukowy lub artystyczny prowadzonej działalności naukowej
  • efekty finansowe badań naukowych i prac rozwojowych
  • wpływ działalności naukowej na funkcjonowanie społeczeństwa i gospodarki

"Dziś na uczelni wielka radość!"

- Bardzo się cieszymy, że znaleźliśmy się w tak elitarnym gronie, bo kategoria A+ dotyczy tylko kilku procent uczelni. W zeszłym roku obchodziliśmy 20 lat samodzielnego funkcjonowania jako Akademia Sztuk Pięknych. Można powiedzieć, że jesteśmy na dorobku. Cieszymy się, że jesteśmy zauważani i doceniani, bo kategoria A+ w tym świecie artystycznym oznacza elitarny klub. To zasługa naszych artystów, wykładowców, prowadzących działalność artystyczną i projektową. Dziś na naszej uczelni wielka radość - mówi w rozmowie z nami rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach Grzegorz Hańderek.

Katowicka Akademia Sztuk Pięknych otrzymała kategorię naukową A+ w dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki. Resort edukacji i nauki przyznał tym samym, że osiągnięcia naukowe (m.in. liczba monografii i artykułów naukowych pracowników jednostki) ASP w Katowicach zasługują na najwyższe uznanie, a uczelnia może się równać z czołowymi ośrodkami naukowymi w Europie.

Kategorię przyznaje się na okres do dnia, w którym decyzja o przyznaniu kategorii naukowej w ramach kolejnej ewaluacji stanie się ostateczna - informuje Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

Rektor Grzegorz Hańderek podziękował całej społeczności Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach za przyczynienie się do tego sukcesu oraz życzył "efektywnego i w pełni zasłużonego wypoczynku".

od 16 lat
Wideo

Ceny warzyw i owoców w maju

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto