Amatorska Liga Hokejowa

(ba)
Trwa dobra passa hokeistów Torpeda Nikisz. W kolejnym spotkaniu nie dali oni szans Hanysowi Team Katowice, wygrywając zdecydowanie 8:2 (4:0, 2:0, 2:2). Losy spotkania zostały rozstrzygnięte już w I odsłonie, a potem ...

Trwa dobra passa hokeistów Torpeda Nikisz. W kolejnym spotkaniu nie dali oni szans Hanysowi Team Katowice, wygrywając zdecydowanie 8:2 (4:0, 2:0, 2:2). Losy spotkania zostały rozstrzygnięte już w I odsłonie, a potem późniejsi zwycięzcy przede wszystkim pilnowali wyniku, nie marnując jednak okazji do podwyższenia rezultatu. Rywalowi na więcej pozwolili jedynie w ostatniej tercji, kiedy wysokie zwycięstwo mieli już zapewnione. Najlepszą skutecznością w ich szeregach popisali się: już tradycyjnie Dariusz Czakański oraz Mariusz Chowaniec, którzy zdobyli po trzy bramki.

Swoje punktowe konto powiększył także inny katowicki zespół z czołówki - Sparta Brynów. Tylko w I tercji drużyna miała pewne problemy z pokonaniem nieźle zorganizowanej defensywy Huragana Bytom. Wraz z upływem czasu pomysłowe ataki katowiczan przynosiły coraz lepsze rezultaty i ostatecznie spotkanie zakończyło się na zwycięstwie 5:1 (0:0, 3:1, 2:0). Najlepiej nastawiony celownik miał w tym pojedynku Patryk Pyrskała - autor dwóch bramek i jednej asysty. W innym spotkaniu rozegranym wyjątkowo na lodowisku w Tychach tamtejszy Amatorski Klub Hokejowy pokonał Sielca Sosnowiec 7:4 (2:0, 4:1, 1:3). Przez dwie tercje spotkanie toczyło się pod wyraźne dyktando gospodarzy, którzy dopiero w ostatniej odsłonie pozwolili rywalom zmniejszyć rozmiary porażki. Najskuteczniejszym zawodnikiem tyszan był Artur Garbaciok, który zdobył dwie bramki i dwie asysty.

W najbliższą sobotę i niedzielę grają: Huragan Bytom - AKH Tychy, Sielec Sosnowiec - Kryka Katowice, MAKS Murcki - Torpedo Nikisz, Hanys Team Katowice - Zagłębie Sosnowiec.