Amatorska Liga Hokejowa

(ba)
Tegoroczna rywalizacja w Amatorskiej Lidze Hokejowej znajduje się już w połowie pierwszej rundy. Na razie znakomicie radzą sobie zawodnicy MAKS-a Murcki, którzy pewnie usadowili się na czele stawki.

Tegoroczna rywalizacja w Amatorskiej Lidze Hokejowej znajduje się już w połowie pierwszej rundy. Na razie znakomicie radzą sobie zawodnicy MAKS-a Murcki, którzy pewnie usadowili się na czele stawki. Szczególne emocje przyniosło ich spotkanie ostatniej kolejki, w której katowiczanie podejmowali urzędującego mistrza, TMH Zagłębie Sosnowiec.

Po znakomitej pierwszej tercji murckowianie objęli prowadzenie 3:0 i później, mimo ostrych ataków rywala, utrzymali minimalną przewagę do końcowego gwizdka. Ostatecznie wygrali 4:3 (3:0, 1:1, 0:2) i nadal, bez straty punktu, przewodzą stawce. O nerwowej atmosferze tego pojedynku niech świadczy fakt, iż sędzia aż trzykrotnie sięgał po najwyższą hokejową karę - karę meczu. Po raz pierwszy doszło do tego już w 2 minucie pojedynku, kiedy to bójka dwóch hokeistów została właśnie w ten sposób rozstrzygnięta przez arbitra.

W pozostałych spotkaniach katowickie zespoły, których w ALH występuje aż pięć, grały w kratkę. I tak Kryka Bogucice przegrała z ATS Huragan Bytom 2:3 (0:1, 1:1, 1:1), a Torpedo Nikisz uległ Sielcowi Sosnowiec 1:2 (0:1, 1:1, 0:0). Jedynie Sparta Brynów pokonała swego rywala, którym był AKH MOSiR Tychy i to aż 5:1 (1:0, 0:1, 4:0). Wygrana ta pozwoliła brynowianom awansować na pozycję wicelidera.