Amatorska Liga Hokejowa

(ba)
Ostatnie dwa mecze hokeiści MAKS-a Murcki (na zdjęciu przed bramkarzem) wysoko przegrali. Po przeprowadzonych przedwczoraj ,poważnych rozmowach" wierzą jednak, iż medal jest nadal w ich zasięgu.  /  ARKADIUSZ ŁAWRYWIANIEC
Ostatnie dwa mecze hokeiści MAKS-a Murcki (na zdjęciu przed bramkarzem) wysoko przegrali. Po przeprowadzonych przedwczoraj ,poważnych rozmowach" wierzą jednak, iż medal jest nadal w ich zasięgu. / ARKADIUSZ ŁAWRYWIANIEC
Katowickie zespoły prawdopodobnie straciły już szansę na zwycięstwo w rozgrywkach. Chociaż do końca rywalizacji w Amatorskiej Lidze Hokejowej pozostało jeszcze kilka kolejek, to wszystko wskazuje na to, iż losy ...

Katowickie zespoły prawdopodobnie straciły już szansę na zwycięstwo w rozgrywkach.

Chociaż do końca rywalizacji w Amatorskiej Lidze Hokejowej pozostało jeszcze kilka kolejek, to wszystko wskazuje na to, iż losy mistrzowskiego tytułu są bliskie rozstrzygnięcia. Sosnowieckie Zagłębie pokonało kolejną przeszkodę i wygrywając z MAKS-em Murcki 11:3 (3:1, 5:0, 3:2) umocniło się na czele tabeli.

Wbrew końcowemu wynikowi pojedynek zaczął się dla katowiczan bardzo dobrze, bowiem już w drugiej minucie objęli prowadzenie. Później jednak do głosu doszli mocniejsi kadrowo rywale. W związku z wyjazdami na ferie oraz kontuzjami MAKS wystawił bowiem do gry tylko 10 zawodników, podczas gdy sosnowiczanie mieli ich aż 27. Ponadto murckowianie dwukrotnie byli osłabiani 10- minutowymi karami indywidualnymi, co również nadszarpnęło siły zawodników występujących na lodzie. Losy meczu zostały rozstrzygnięte między 19 a 21 minutą spotkania, kiedy to Zagłębie strzeliło trzy bramki, po których objęło prowadzenie 6:1. Najskuteczniejszymi zawodnikami w ich szeregach byli Piotr Madeksza i Michał Krawczyk, którzy zdobyli po dwie bramki.

Również druga tercja zadecydowała o zwycięstwie wicelidera, Sparty Brynów nad Hanysem Team Katowice 7:1 (1:0, 6:1, 0:0). Między 21 a 26 minutą brynowianie pięciokrotnie pokonali bramkarza rywala, a najlepszą skutecznością popisali się Sebastian Adamoszek i Ryszard Rybarczyk, którzy zaliczyli po dwa trafienia. Honorowego gola dla "hanysów" zdobył przy stanie 0:7 Damian Olek.

Z kolei w pojedynku Sparty Wujek z Huraganem Bytom decydującą była trzecia odsłona. Katowiczanie zdobyli w niej trzy bramki (33, 36 i 39 minuta) i ostatecznie wygrali 4:1 (1:0, 0:1, 3:0). Warto dodać, że jednego gola zdobył występujący od niedawna w ich barwach Dariusz Czekański, niegdyś zawodnik Naprzodu Janów.

Walka do ostatniego gwizdka trwała natomiast w pojedynku Sielca Sosnowiec z AKH Tychy. Po remisowej pierwszej tercji w kolejnej odsłonie sosnowiczanie w ciągu dwóch minut strzelili dwie bramki i objęli prowadzenie 3:1. W ostatniej tercji tyszanie zdecydowanie przeważali, ale punktu nie udało im się uratować. Ostatecznie przegrali 2:3 (1:1, 0:2, 1:0).

Podczas najbliższego weekendu grają: Sparta Wujek - MAKS Murcki, Sielec Sosnowiec - Hanys Team Katowice, AKH Tychy - Huragan Bytom.

1. Zagłębie Sosnowiec 12 22 83:26

2. Sparta Brynów 12 18 67:20

3. AKH Tychy 12 14 78:42

4. Crunchips MAKS Murcki 10 12 62:45

5. Huragan Bytom 11 11 35:57

6. Sielec Sosnowiec 11 11 39:52

7. Sparta Wujek 11 7 36:57