24-godzinny Rawicki Festiwal Sportu (2019). Sportowcy, okrążyliście Ziemię! [ZDJĘCIA]

Jakub Latusek
Wczoraj zakończyła się 9 edycja 24-godzinnego Rawickiego Festiwalu Sportu (2019). Pora na podsumowanie imprezy. Tegoroczny wynik robi wrażenie. Sportowcy biorący udział w święcie sportu okrążyli Ziemię... i to niemal dwukrotnie!

Podczas 24 godzin ponad 2.000 zawodników rywalizowało na arenach festiwalu. Biegano, grano w piłkę, pływano i jeżdżono na rowerach. Wszystko to w sportowej i przyjacielskiej atmosferze.

Tradycyjnie już w koronnej konkurencji, czyli biegu sztafetowym zwyciężył zespół Pieprzyk.pl, którego zawodnicy wykonali 146 okrążeń wokół plant (408 km). Drugie miejsce zajęła Policja - 394 kilometrów. "Na pudle" znalazł się jeszcze zespół Akademii Wojsk Lądowych (389 km). Łącznie wystartowało 25 ekip, które "wykręciły" dystans ponad 8 tysięcy kilometrów (SZCZEGÓŁOWE WYNIKI)

Według naszych obliczeń, podczas 24 godzin trwania festiwalu, sportowcy pokonali dystans ponad 71 tysięcy kilometrów a zatem niemal dwukrotnie okrążyli Ziemię, której obwód wynosi 40.075 km! W obliczeniach nie uwzględniliśmy dystansu piłkarzy, koszykarzy oraz siatkarzy, jest zatem wysoce prawdopodobne, że udało się to osiągnąć.