Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

2. edycja Muzeum-Wy-Dźwięki w Muzeum Śląskim. W tym roku będziemy wspólnie świętować z okazji 150. urodzin Wojciecha Korfantego!

red.
Muzeum Śląskie w Katowicach, Tauron Lab oraz Fundacja Soundscape zapraszają na 2. edycję muzycznego pikniku rodzinnego Muzeum-Wy-Dźwięki. W tym roku, w trakcie wydarzenia, uczestnicy będą świętować 150. urodziny Wojciecha Korfantego - jednej z najważniejszych postaci Górnego Śląska. Wydarzenie odbędzie się 19 sierpnia 2023 r. w godzinach od godz. 14:00 do 19:00 na terenie Muzeum Śląskiego w Katowicach. To wyjątkowa okazja, by spędzić czas w rodzinnym gronie i wziąć udział w warsztatach muzycznych, koncertach plenerowych oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat historii Wojciecha Korfantego. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Pan Mateusz Morawiecki, Prezes Rady Ministrów.

Wyjątkowy piknik z okazji 150. rocznicy urodzin Wojciecha Korfantego

Muzeum Śląskie, Tauron Lab i Fundacja Soundscape zapraszają na bezpłatny, muzyczny piknik rodzinny oraz popołudniowe koncerty na terenie Muzeum Śląskiego. Muzeum-Wy-Dźwięki to wyjątkowe wydarzenie, które w tym roku skupia się na 150. rocznicy urodzin Wojciecha Korfantego, czyli niezwykle ważnej dla mieszkańców Górnego Śląska postaci. Jego działania miały ogromny wpływ na historię, kulturę i tożsamość naszego regionu, a jego mądrość, a także walka o przyłączenie Śląska do Polski stanowią istotny element dziedzictwa naszego regionu, a także wciąż inspirują i jednoczą mieszkańców. Tegoroczna edycja imprezy rozpocznie się 19 sierpnia o godz. 14:00 i potrwa do godzinny 19:00. W trakcie pikniku muzycznego Muzeum-Wy-Dźwięki nie zabraknie kreatywnych warsztatów muzycznych, animacji dla dzieci, pokazów oraz koncertów. Jak zapewniają organizatorzy, w tym roku każdy znajdzie coś dla siebie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Pan Mateusz Morawiecki, Prezes Rady Ministrów.

Podczas Muzeum-Wy-Dźwięki każdy znajdzie coś dla siebie

Dla niemowląt i dzieci w wieku przedszkolnym organizatorzy przygotowali muzyczne warsztaty gordonowskie, które poprowadzi Dorota Banaś. Dzieci będą miały okazję zagrać m.in. na skrzypcach, ukulele i calimbie. Celem warsztatów jest stymulacja rozwoju dziecka, wykorzystując jego naturalne predyspozycje i zdolności w okresie największej chłonności młodego umysłu. Dzieci w wieku od 8 do 13 lat będą mogły wziąć udział w Industrialnych warsztatach urbanistyczno-muzycznych, które pozwolą im poznać historię miast przemysłowych oraz tworzyć własne industrialne utwory za pomocą nowoczesnych technologii. W programie znajdą się również warsztaty artystyczne i animacje z „Bajką Pana Kleksa”.

Nie zabraknie również wyjątkowych wydarzeń artystycznych. Projekt "Muzeum jako Rezonator" Michała Świebody ożywi mury Muzeum Śląskiego. Przy użyciu bezpiecznej, wielokrotnie sprawdzonej i nieinwazyjnej technologii wzbudników, możliwe będzie tymczasowe przemienienie dowolnej płaskiej powierzchni w emiter dźwięku. Każdy wzbudzany materiał, kształt i przestrzeń odcisną unikatową sygnaturę brzmieniową na zagranym materiale muzycznym. Zastosowanie nowatorskich form tworzenia i wykonywania muzyki ma na celu wzbudzenie ciekawości oraz uatrakcyjnienie odbiorcom ich edukacji historycznej i podtrzymywania pamięci o dziedzictwie narodowym. Tegoroczną edycję Muzeum-Wy-Dźwięki zakończy wyjątkowy koncert „Improwizowany pejzaż dźwiękowy industrialnego Śląska: Miasto Masa Maszyna” w wykonaniu Piotra Ceglarka oraz Jana Dybały.

Muzyczny piknik rodzinny Muzeum-Wy-Dźwięki to unikalne wydarzenie na mapie Katowic dla miłośników muzyki, historii i kultury. Jak zapewniają organizatorzy, tegoroczne wydarzenie przyniesie mnóstwo radości i wrażeń zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Organizatorzy i partnerzy

Organizatorami wydarzenia są Muzeum Śląskie, Tauron Lab oraz Fundacja Soundscape. Współorganizatorem merytorycznym wydarzenia jest Instytut Pamięci Narodowej oddział w Katowicach, a partnerami Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, Tauron oraz Volvo Euro-Kas.

O fundacji Soundscape

Głównym celem śląskiej fundacji Soundscape jest tworzenie platform współpracy środowisk twórczych oraz popularyzacja kultury. Polem zainteresowania jest dźwięk – naukowe podejście do niego, wykorzystanie go w muzyce, sztukach wizualnych czy przestrzeni publicznej. Organizowane koncerty, wykłady, rezydencje artystyczne oraz warsztaty leżące na przecięciu światów technologii i dźwięku prezentują zupełnie nowe spojrzenie na obcowanie z muzyką, pobudzają ciekawość oraz chęć do poszukiwania nieoczywistych rozwiązań. Soundscape oznacza pejzaż dźwiękowy, który ściśle nawiązuje do ekologii muzyki. Działania proekologiczne towarzyszą też wszystkim aktywnościom podejmowanym przez fundację. Nadzór nad działalnością fundacji sprawuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

FUNDACJA SOUNDSCAPE NA FACEBOOKU:
https://www.facebook.com/fundacjasoundscape

WYDARZENIE MUZEM-WY-DŹWIĘKI NA FACEBOOKU:
https://www.facebook.com/events/626044616258765

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto