Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

ZTM szuka informatorów terenowych. Na czym polega praca? Sprawdź!

OPRAC.:
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Praca informatora polega na udzielaniu pasażerom informacji o zaplanowanych zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej
Praca informatora polega na udzielaniu pasażerom informacji o zaplanowanych zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej arc Polska Press, ZTM Katowice
REGION. Osoby kulturalne, cierpliwe i takie, które potrafią rozmawiać z ludźmi. To wymagania stawiane przed informatorami terenowymi, których poszukuje Zarząd Transportu Metropolitalnego w Katowicach. Jak ubiegać się o pracę?

ZTM szuka chętnych do pracy. Co musisz robić będąc informatorem terenowym?

ZTM szuka osób chętnych do pracy w roli informatorów terenowych. Do organizatora transportu mogą zgłaszać się zarówno osoby fizyczne, jak i agencje pracy, w ramach ogłoszonego w środę 21 lutego postępowania.

– Nasza sieć obejmuje ponad 50 gmin, w których mamy ok. 7 000 przystanków. W ciągu roku wprowadzamy ok. 3 000 zmian w rozkładach jazdy. Liczby te obrazują, jak dużo trudnych wyzwań stoi przed nami, aby w terenie zapewnić podróżnym właściwą informację pasażerską – mówi rzecznik prasowy ZTM Michał Wawrzaszek. – Szacujemy, że do realizacji tego zadania będziemy potrzebować nawet 70 osób. Wiele zależy m.in. od tego, czy i w jakim zakresie wesprze nas firma, która wygra ogłoszone przez nas postepowanie – dodaje Michał Wawrzaszek.

Praca informatora polega na udzielaniu pasażerom informacji o zaplanowanych zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Zadanie to wykonywane jest doraźnie, w pobliżu tych przystanków, które cechują się największą popularnością lub w pojazdach kursujących na zlecenie ZTM. Akcje informacyjne są prowadzone przez ZTM przy okazji wprowadzania największych modyfikacji w sieci połączeń, np. podczas dużych wydarzeń. Przed akcjami informacyjnymi ZTM zapewnia materiały szkoleniowe i informacyjne. Miejscem pracy może być więc każdy przystanek, który jest obsługiwany przez autobusy, tramwaje lub trolejbusy w gminach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

- Niezależnie od tego, czy kandydat do pracy w roli informatora terenowego nawiąże współpracę z ZTM bezpośrednio (umowa zlecenie) czy pośrednio (przez firmę), wymagania będą takie same. Muszą to być osoby kulturalne, cierpliwe i takie, które potrafią rozmawiać z ludźmi. Nieoceniona będzie znajomość sieci połączeń ZTM. Organizator komunikacji miejskiej będzie również oczekiwał od współpracowników m.in. schludnego ubioru oraz pracy w przekazanych przez ZTM kamizelkach odblaskowych - informuje ZTM.

Zainteresowani pracą informatora terenowego mogą się zgłaszać do ZTM mailowo na adres [email protected]. Wystarczy przesłać zgłoszenie zawierające imię i nazwisko oraz numer telefonu w celu dalszego kontaktu. Z kolei agencje pracy, mają czas na zgłoszenie się do postępowania do 6 marca.

Praca informatora polega na udzielaniu pasażerom informacji o zaplanowanych zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

ZTM szuka informatorów terenowych. Na czym polega praca? Sprawdź!

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto