MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Sukces chirurgii onkologicznej w Dąbrowie Górniczej. Ponad tysiąc operacji rocznie w Zagłębiowskim Centrum Onkologii

OPRAC.:
Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Dr Janusz Sznajder w trakcie operacji 

Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Dr Janusz Sznajder w trakcie operacji Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE ZCO
Kiedy ZCO startowało kilka lat temu, miało na koncie blisko czterysta operacji rocznie, dziś już ponad tysiąc. - To oznacza, że możemy pomóc coraz większej liczbie chorych, a nasi pacjenci trafiają do nas nawet z odległych miejsc województwa śląskiego – podkreślił dr Janusz Sznajder, lekarz kierujący oddziałem chirurgii onkologicznej Zagłębiowskiego Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej.

Najwięcej procedur wykonywanych jest u pacjentek z rakiem piersi, u pacjentów z rakiem jelita grubego, ale także trafia do ZCO więcej osób z nowotworami wątroby, trzustki, żołądka.

- Wykonujemy też operacje u pacjentów ze zdiagnozowanym czerniakiem. Jest możliwość wykonywania procedury węzła wartowniczego wraz z późniejszą ewentualną limfadenektomią czyli wycięciem węzłów chłonnych – wyjaśnia szef dąbrowskiej chirurgii onkologicznej.

Co bardzo ważne, wspierane jest tutaj cały czas kształcenie kolejnych specjalistów. - Staramy się dzielić naszą wiedzą, doświadczeniem i wszystkim tym, co sami wypracowaliśmy w systemie opieki nad pacjentem onkologicznym. Naszą dumą są programy wsparcia, które realizujemy z partnerami społecznymi: wolontariuszkami szyjącymi woreczki na dreny i serduszka dla pacjentów, Fundacją Oko w Oko z Rakiem, a teraz także z Fundacją Rak'n'Roll. Wygraj Życie – dodaje specjalista.

Istotna jest także kompleksowość i ciągłość opieki: zoperowany w Zagłębiowskim Centrum Onkologii pacjent może liczyć na pomoc medyczną również w ramach onkologii klinicznej, radioterapii, chemioterapii.

Z danych Krajowego Rejestru Nowotworów wynika, że rocznie w Polsce mamy do czynienia z ponad 146 tysiącami nowych zachorowań na nowotwory. W populacji kobiet wiodącymi umiejscowieniami nowotworów pozostają pierś, płuco i jelito grube, w populacji mężczyzn: gruczoł krokowy, płuco i jelito grube.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zasady głosowania w wyborach europejskich 9 czerwca

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto