Słabiej grali w końcówce

(greg)
Dobrze zaprezentowali się młodzi koszykarze Uczniowskiego Klubu Sportowego SP 27 na międzynarodowym turnieju w Zehlendorfer (dzielnica Berlina) zajmując czwarte miejsce.

W rozgrywkach eliminacyjnych katowiczanie zajęli drugie miejsce odnosząc dwa zwycięstwa z TV Luthe 65:24 i Eintrachtem Frankfurt 48:26.

W 1/16 finału UKS 27 zmierzył się z drużyną BG Dorsten. Rywal wyszedł ze swojej grupy eliminacyjnej z pierwszego miejsca, a na dodatek Niemcy byli zespołem wyższym. Jak relacjonuje Michał Bentkowski, trener UKS 27, jego podopieczni od pierwszych minut grali skoncentrowani w obronie, wyłączając z gry rozgrywających Dorsten. Najwięcej punktów dla katowiczan zdobywali Piotr Mierzejewski i Marcin Dytrych. W drugiej połowie meczu najskuteczniejszy był Kamil Czapczyk. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem polskiej drużyny 45:16.

W 1/8 finału czekali już Szwedzi z Norrkopings UBF. Po pierwszych 10 minutach przewaga rywali urosła do 7 pkt. Dzięki skutecznym akcjom Czapczyka udało się odrobić straty. Przez całą drugą połowę toczyła się zacięta walka kosz za kosz. Ważne punkty w końcówce zdobył Bartosz Wojnowski. Przeciwnicy próbowali doprowadzić do dogrywki, ale ich rzut za trzy punkty był niecelny. Wynik końcowy to 43:40 dla UKS 27.

Niestety na tym skończyły się dobre występy katowiczan. W półfinale nie sprostali SV Halle przegrywając 25:44. W spotkaniu o trzecie miejsce rywalem był ponownie Eintracht Frankfurt. Niemcy wysoko prowadzili już po pierwszej połowie (21:8), by ostatecznie wygrać 22:48.

Skład UKS SP 27: Kamil Czapczyk, Mateusz Słodczyk, Krzysztof Samul, Bartosz Wojnowski, Adrian Klimasz, Łukasz Tomasik, Wacław Adamczyk, Łukasz Osiecki, Marcin Dytrych. Artur Król, Piotr Mierzejewski, Jacek Wróblewski (kapitan zespołu), Michał Bartold, Mateusz Lamik, Dawid Jacaszek. Trenerzy: Michał Bentkowski, Jarosław Jakubiec.