Roczne dyskwalifikacje dla piłkarzy

(greg, mp)
Hetman 22 nie wykorzystał ostatniej szansy na utrzymanie przegrywając w Siemianowicach z MKS-em II 2:5. W meczu z MKS-em pierwsi gola strzelili goście. Bramkarza siemianowickiej jedenastki pokonał Robert Aleksandrowicz.

Później w ciągu czterech minut gospodarze zdobyli trzy gole. Z tego dwie bramki padły przy wydatnym współudziale młodego bramkarza Hetmana. Na listę strzelców wpisali się kolejno Dariusz Tomecki, Łukasz Joniec i Sławomir Szewczyk.
Katowiczanie zdołali jeszcze uzyskać kontaktowego gala.
Swoją drugą bramkę w meczu uzyskał Aleksandrowicz. W drugiej połowie jednak Damian Rokosz i Krzysztof Dudek przypieczętowali zwycięstwo siemianowiczan. Po meczu Ginter Pissarek, prezes katowickiego klubu zwołał walne zgromadzenie członków. Jedną z decyzji, jakie podjęto na zebraniu, była roczna dyskwalifikacja dwóch piłkarzy Sebastiana Janicy i bramkarza Sebastiana Gubały. Powód? - Ci dwaj zawodnicy pojechali na jakiś turniej do Sierakowa. Opuścili zespół w najważniejszym meczu sezonu. Jest to tym bardziej przykre, że grali w Hetmanie już kilka lat - powiedział Pissarek.

Podlesianka II zremisowała na własnym boisku z Górnikiem 09 Mysłowice. Bramki dla gospodarzy zdobyli Marcin Żarski, Jacek Chwała i Michał Brożyna. - To był typowy mecz na remis - stwierdził Donat Wala, trener Podlesianki II.

Górnik MK II Katowice pokonał Spartę Katowice 4:2. Gole dla gości strzelili Maciej Handwerker przy stanie 0:2 oraz Patryk Pożyc, który w ostatniej minucie ustalił wynik.

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia