Przestrzelony karny

(mp, greg)

Bardzo zacięty mecz obejrzeli kibice w Szopienicach, gdzie HKS pokonał Lechię 06 Mysłowice 4:3. Od początku meczu przewagę uzyskali goście. Jednak do katowiczanie pierwsi zdobyli bramkę. Szybką kontrę HKS-u wykończył Sebastian Śladkowski.

Na 2:0 wyniki podwyższył Kamil Pietrzak, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na nim samym. Lechia odpowiedziała golem Sebastiana Czermaka. Jednak jeszcze przed przerwą swoją drugą bramkę w meczu strzelił Śladkowski. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy mysłowiczanie dzięki drugiej bramce Czermaka po raz kolejny zmniejszyli straty do HKS-u.

Katowiczanie po raz kolejny powiększyli prowadzenie po celnym strzale z rzutu wolnego Daniela Kaczora. Niedługo potem Lechia miała doskonałą okazję do zdobycia trzeciego gola, ale Łukasz Matuszek nie wykorzystał rzutu karnego. Zrehabilitował się w samej końcówce doprowadzając do wyniku 3:4. - Jak się nie wykorzystuje takich sytuacji jak rzut karny, to trudno wygrać mecz - stwierdził Edward Rusek, prezes Lechii 06.

Kamionka Mikołów - Wyzwolenie Chorzów 0:1, Pogoń Nowy Bytom - LKS 45 Bujaków 1:2, OTKKF Na Wzgórzu Świętochłowice - Stal 1919 Brzezinka 3:0, HKS Szopienice - Lechia 06 Mysłowice 4:3, pauzował MKS II Lędziny.

1. Wyzw. Chorz. 16 37 41:19