Wybierz region

Wybierz miasto

  Dariusz Paczkowski

  4Miejsce 9505 głosów Dariusz Paczkowski

  Artysta street-artu, społecznik współprezes Fundacji Klamra

  Moja Mała Ojczyzna to...
  Miejsce, w którym mieszkam, gdzie jest mój dom, najbliższa okolica, czyli Żywiec i osiedle 700-lecia. Część życia spędziłem w Grudziądzu i tam wtedy była moja Mała Ojczyzna.

  Lokalny patriota to dla mnie...
  Takim lokalnym patriotą jest dla mnie burmistrz Żywca Antoni Szlagor. Czy są media, czy ich nie ma, to zawsze jest dobrym gospodarzem miasta. Kiedy proszę go o wsparcie jakiejś inicjatywy, nigdy nie odmawia. Lokalnym patriotą jest dla mnie Łukasz Borak z zespołu Jukace z Zabłocia. Cenię również niepełnosprawnego alpinistę Krzysztofa Gardasia.

  Dbam o swoje miasto i otoczenie poprzez…
  Fundacja Klamra prowadzi ogólnopolskie projekty, ale działa także w Żywcu, bo tu są nasze korzenie. Zamalowujemy w mieście wulgarne napisy, by dzieci - moje, ale także innych - wzrastały w przyjaznej przestrzeni. Malujemy pozytywne graffiti. Robiliśmy wspólnie z Fundacją Arka akcję, by zbierać psie kupy,bo takie inicjatywy sprawiają, że miasto staje się bardziej przyjazne dla mieszkańców. Poza tym staramy się działać na rzecz otwartości, tolerancji i pokazywać, że łączy nas różnorodność, co nadaje kolorytu miastu. Mobilizujemy ludzi na rzecz społeczności mieszkającej w osiedlu socjalnym Kabaty. Dążę do tego, żebybyły tam najfajniejsze graffiti i najfajniejszy plac zabaw w całym mieście.

  Moje ulubione miejsce w mieście to…
  Park miejski, w którym jest stajnia ze zwierzętami. Cieszę się, że tam jest sporo młodychludzi, wolontariuszy opiekujących się zwierzętami, co uczy odpowiedzialności.

  Chętnie kupuję produkty lokalnych producentów, takie jak…
  Oczywiście, że kupuję. Z żoną założyliśmy także taką inicjatywą obywatelską Kooperatywa Żywia, poprzez którą staramy się promować lokalne produkty rolnicze.
  Kupujemy na przykład miód z lokalnej pasieki, a także warzywa od rolników ekologicznych, choć nie ma ich zbyt wielu w okolicy, bo ludzie nie zwracają jeszcze na takie rzeczy uwagi.

  Lokalne tradycje, które kultywuję to…
  Nie urodziłem się w Żywcu, ale jestem zainteresowany wzmacnianem takich tradycji. Namalowaliśmy np. mural przedstawiający jukacych.

  Lokalne potrawy, które przygotowuję w domu to…
  Potrawy bezmięsne, bo z żoną jesteśmy wegetarianami.

  Eksponuję swój patriotyzm lokalny przez…
  Działanie w przestrzenipublicznej. Wszędzie mówię, że trzeba dbać o swoje osiedle, swoją Małą Ojczyznę.

  W moim mieście zmieniłbym...
  Chcę, by powstała Inicjatywa Lokalna wspierana przez miasto. Rozmowy już się toczą.

  Najbardziej czuję się...
  Działaczem społecznym .

  Ostatnie plebiscyty

  Plebiscyt wygrany przez

  Inne kandydatury

  zobacz wszystkie »

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.