Dodaj zdjęcie profilowe

avatarKrzysiek

Katowice

Zadymienie w bloku w Katowicach Piotrowicach

2013-06-08 14:25:38

7 czerwca około godziny 15:30 dyżurny Miejskiego Centrum Ratownictwa w Katowicach przyjął zgłoszenie o zadymieniu w jednym z bloków na ulicy Radockiego w Katowicach - Piotrowicach. Na miejsce zostały zadysponowane trzy zastępy z JRG 2. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono dym wydobywający sie z okna na 6 piętrze.
Kierujący akcją podjął decyzje o u życiu drabiny mechanicznej w celu dostania sie do mieszkania, z którego wydobywał się dym. Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do zadymionego mieszkania. W trakcie przeszukania mieszkania znaleziono jedną poszkodowaną osobę. Poszkodowana starsza kobieta po tlenoterapii odzyskała przytomność. Na miejsce zadysponowana została karetka pogotowia. Poszkodowana osoba została przekazana przybyłym ratownikom. Po kilkunastu minutach została przewieziona na dalsze badania do szpitala w Katowicach-Ochojcu. Dodatkowo działania strażaków polegały na oddymieniu pomieszczeń. Około 16.40 działania zostały zakończone i zastępy powróciły do koszar.

Jesteś na profilu Krzysiek - stronie mieszkańca miasta Katowice. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj