Strażnicy Psiej Wagi wyruszą w miasto już w sobotę. Warto ich spotkać!

2013-05-09 15:44:05

Wiosna już w pełni, zatem najwyższy czas zająć się zdrowiem i dobrą kondycją – nie tylko naszą, ale też naszych ukochanych czworonożnych przyjaciół. Jak wynika z przeprowadzonych badań, już prawie co drugi kot i co trzeci pies w Polsce boryka się z nadwagą. Z problemem tym postanowili się zmierzyć organizatorzy kampanii edukacyjnej „Stop otyłości. Ważą się losy psów i kotów”. W ramach kampanii wiele ciekawych
i inspirujących wydarzeń. Także i w tym roku – jak w latach ubiegłych – do parków w sześciu miastach wyruszą Strażnicy Psiej Wagi. Bardzo aktywnie działać będą także w Krakowie.


Spotkać ich będzie można 11 i 18 majaw godzinach porannych i popołudniowych na Błoniach. Dwuosobowe patrole Strażników Psiej Wagi, w specjalnych koszulkach i czapkach z nadrukiem akcji, będą uświadamiać spacerowiczów z psami o tym, jakie zagrożenia dla zdrowia naszych zwierząt niosą ze sobą nieprawidłowa dieta i brak ruchu. Odsyłać będą także do lecznic, gdzie lekarze weterynarii udzielą szczegółowych porad, jak zapobiegać nadliczbowym kilogramom i jak z nimi walczyć. W lecznicach czekają na właścicieli także specjalne pakiety.
O tym, z jakim ciężarem zmagają się nasze otyłe zwierzaki, będzie można się przekonać także na własnej skórze. Intrygujące? Jeśli tak, to koniecznie zabierzcie psa na spacer
i wypatrujcie Strażników.

Strażnicy będą także informować o wydarzeniach i niespodziankach przewidzianych w ramach kampanii „Stop otyłości. Ważą się losy psów i kotów”.
Między innymi zapraszać będą na Wielki Finał akcji, który pod nazwą „Rusz z kanapy cztery łapy” odbędzie się 19 maja, o godz. 13.19 w czterech polskich miastach, także w Krakowie, na Błoniach, na wys. wejścia do Parku Jordana. Kto pojawi się na Wielkim Finale, zostanie zaangażowany we wspólną akcję-niespodziankę i wyrazi w ten sposób poparcie dla zdrowego i aktywnego stylu życia właściciela i psa. W ramach kampanii przygotowano znacznie więcej atrakcji, do udziału w których organizatorzy serdecznie zachęcają. O wszystkich poczytać można na oficjalnej stronie projektu: www.otylosczwierzat.pl, a także podyskutować na specjalnie stworzonym forum: www.otylosczwierzat.pl/forum.

Strażników spotkać można:
11 maja – w godz. 9:00-11:00 oraz 15:00-19:00 – Błonia
18 maja – w godz. 10:00-19:00 – dziedziniec „Galerii Krakowskiej” oraz Błonia (Strażnicy przy kanapach informujący o wydarzeniu plenerowym „Rusz z kanapy cztery łapy”, które odbędzie się 19 maja na Błoniach)
19 maja – godz. 13.19 – Błonia, na wys. wejścia do Parku Jordana, podczas akcji plenerowej „Rusz z kanapy cztery łapy”

Jesteś na profilu magdalena.ciszewska - stronie mieszkańca miasta Katowice. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj