M I

avatarM I

Jaworzno
.

Polonia Bytom - GKS Katowice . Derby w I lidze

2013-04-28 11:12:44

Z jednej strony drużyna mająca tylko teoretyczne szanse na utrzymanie i jednocześnie gnębiona problemami finansowymi i organizacyjnym, stojąca nad przepaścią. Z drugiej zespół, który w rundzie wiosennej zdobył 15 punktów w 7 meczach i prezentuje dobrą, ciekawą piłkę. Polonia Bytom - GKS Katowice LIVE!Rozgrywki 1. ligi dla Polonii Bytom są już praktycznie stracone. W dotychczasowych 24 meczach odniosła zaledwie jedno zwycięstwo (z Flotą Świnoujście), w sumie zdobyła zaledwie 7 punktów. Do gwarantującego pozostanie w 1. lidze miejsca traci aż 19 "oczek". W całych rozgrywkach piłkarze tego klubu zdobyli zaledwie 15 bramek, a z ostatnich jedenastu potyczek ligowych przegrali aż dziesięć.

http://ekstraklasa.net/pierwszoligowe-derby-slaska-w-cieniu-licencyjnych-problemow-wideo,artykul.html?material_id=517c06aa9a22dde766000000;Pierwszoligowe derby Śląska w cieniu licencyjnych problemów (WIDEO)

Jakby tego było mało, w ostatnich dniach Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej zawiesiła bytomianom licencję na grę w 1. lidze. Decyzję tą podjęto z powodu zaległości w wypłatach dla byłych piłkarzy klubu, którzy zgłosili sprawę do PZPN. Drużyna może brać udział w rozgrywkach przez najbliższy tydzień - w tym czasie ma możliwość złożenia odwołania.

W niedzielnym meczu trener Polonii, Jacek Trzeciak martwi się o to, w jaki sposób zestawić wyjściową jedenastkę. Do ego dyspozycji na pewno nie będą Gądłek, Sacha i Michalik. Bardzo prawdopodobna jest sytuacja, w której część zawodników wystąpi na pozycjach, na jakich do tej pory nie grali.

W zgoła odmiennych nastrojach przystąpią do derbów zawodnicy GKS-u Katowice. Podopieczni Rafała Góraka bardzo dobrze spisują się wiosną. W siedmiu dotychczasowych spotkaniach zdobyli aż 15 punktów, przegrywając tylko z kandydatami do awansu - Cracovią oraz Termalicą Bruk-Bet Nieciecza.

W ostatniej kolejce GieKSa pokonała na własnym stadionie czołową drużynę 1. ligi - Flotę Świnoujście 2:0, a obydwie bramki zdobył Łotysz Deniss Rakels, który staje się powoli największą - obok Przemysława Pitrego - gwiazdą zespołu.

GKS przystąpi do tego spotkania praktycznie w najsilniejszym składzie. Jedynie Kamil Cholerzyński zmaga się z lekkim urazem i ostatnie godziny zadecydują o tym, czy znajdzie się w składzie.

Pojedynkiem przy Olimpijskiej zapowiada się jako walka Dawida z Goliatem. Każdy inny wynik niż zwycięstwo GieKSy, będzie traktowane jako sensacja i to dlatego piłkarze z Bukowej powinni się strzec - rzadko kiedy występują w roli zdecydowanego faworyta i to może okazać się zgubne.

Jednak jeśli przystąpią do tego spotkania tak skoncentrowani, jak podczas dotychczasowych wiosennych meczów, nie powinniśmy być świadkami nieoczekiwanych wydarzeń przy ulicy Olimpijskiej w Bytomiu i jedyną niewiadomą będą rozmiary zwycięstwa przyjezdnych.

Jakim wynikiem według Ciebie zakończy się mecz Polonia Bytom - GKS Katowice? Skomentuj!


W rundzie jesiennej GKS wygrał z Polonią u siebie 4:2. Podobnym wynikiem, tyle że dla Polonii, zakończył się ostatni mecz obu zespołów w Bytomiu. Jak będzie w niedzielę? Przekonamy się wczesnym popołudniem.

Jesteś na profilu M I - stronie mieszkańca miasta Jaworzno. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj