O miłości, złości i seksie w Piekarach…

2012-12-01 11:40:58

II Spotkania z psychologią zatytułowane „W zgodzie z sobą i tobą” już za nami. W ubiegły czwartek 29 listopada przyciągnęły one do Andaluzji rzeszę chętnych do udziału w wykładach i warsztatach psychologicznych. Propozycja bezpłatnych warsztatów spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Mogło w nich uczestniczyć tylko 100 osób, dlatego zapisy musiano już zakończyć na kilka dni przez imprezą, a rezerwowa lista chętnych liczyła dziesiątki nazwisk.
Organizatorami tej cyklicznej już imprezy, która przebiega pod hasłem „Zobacz więcej” jest Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Piekarach Śląskich. W tym roku uczestnicy mogli wziąć udział w dwóch wykładach i sześciu warsztatach, skupionych wokół tematu emocji. Można zatem było spotkać „obcego w sobie”, poczuć moc własnej złości, porozmawiać o seksie i nauczyć się wyrażać swoje zdanie bez ranienia innych. Terapeuci pokazywali również w jaki sposób mądrze się kłócić i opanować własny stres oraz zdradzali tajemnicę wpływu rodzinnych historii na nasze obecne życie. Dla wielu osób była to pierwsza okazja do uczestnictwa w warsztatach - były silne emocje, łzy złości, wzruszenia i zapewnienia, że warto coś takiego przeżyć.
Do wygłoszenia wykładów i prowadzenia warsztatów organizatorzy tradycyjnie już zaprosili psychologów , trenerów i psychoterapeutów, którzy na co dzień prowadzą terapię małżeńską i rodzinną, szkolą kadry dużych firm, kształcą kolejnych psychologów i z powodzeniem publikują swoje książki na całym świecie.
Do gościnnej Andaluzji przy tej okazji zawitała również sztuka. W recitalu ballad rosyjskich „Przy herbacie opowiem Ci o miłości” zaśpiewała sopranistka Małgorzata Kądzioła przy akompaniamencie Marcina Miszudy. „Zapisane chwile” to tytuł towarzyszącej Spotkaniom wystawie fotografii.
Imprezę wsparli uczniowie piekarskich szkól średnich – wiedzą i multimediami - uczniowie ZS nr 1, organizacyjnie - wolontariuszki z LO w Piekarach, a o podniebienia wszystkich zadbali uczniowie z ZSZ.
Organizatorzy mówią o dużym sukcesie tegorocznych Spotkań z psychologią. Uczestnicy twierdzą, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i czekają na więcej. Autorzy projektu wsłuchując się w potrzeby mieszkańców już obiecują kolejne Spotkanie za rok…

Jesteś na profilu Joanna Miszuda - stronie mieszkańca miasta Katowice. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj