Dodaj zdjęcie profilowe

avatarAnna Fujak

Katowice

Największy dowód miłości – bezpieczeństwo

2013-02-10 20:49:57

Walentynki już nie długo, a wielu zakochanych staje przed dylematem, co podarować ukochanej osobie. Wśród serduszek, czerwonych róż i pluszaków, trudno znaleźć coś oryginalnego, czym moglibyśmy zaskoczyć naszą drugą połowę. Niestety nawet wspólne wyjście do kina, czy romantyczna kolacja przestają czarować. Zatem co wybrać, by było niebanalnie, a jednocześnie świadczyło o naszej ogromnej miłości?

Związek z drugą osobą daje nam poczucie bezpieczeństwa. Troszczymy się o ukochanych jak tylko możemy, staramy się, by nie stała im się żadna krzywda. Zbliżające się Walentynki są więc doskonałą okazją, by o te bezpieczeństwo zadbać. Podarowanie polisy ubezpieczeniowej dla naszej Walentynki, czy Walentego, to największy wyraz troski i odpowiedzialności za ukochaną osobę.

Wielu z nas zabezpiecza swój dom, samochód, majątek, zdrowie w razie wypadku, niestety zapominając o ubezpieczeniu na życie. Tylko to ostatnie zapewni bezpieczeństwo najważniejszych dla nas osób w razie naszej śmierci. To czy zachowamy się dziś odpowiedzialnie wykupując polisę, będzie miało ogromny wpływ w przyszłości na stabilność finansową naszej rodziny, gdy przyjdzie jej się zmierzyć z trudną sytuacją życiową.

Nie możemy jednak zapomnieć, że każda polisa wiąże się z pewnymi kosztami w postaci stałych składek, które musimy regularnie opłacać. Przy wyborze ubezpieczenia na życie jako prezentu walentynkowego, kierujmy się jednak zdrowym rozsądkiem. Powinniśmy dobrać wysokość składki tak, by nie wpływała negatywnie na nasz domowy budżet. Najlepiej wybór polisy powierzyć doradcy finansowemu, który analizując nasze fundusze domowe i możliwości, pomoże wybrać najodpowiedniejszą dla nas polisę spośród ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych. „Warto wiedzieć, że mając na względzie czas trwania umowy rozróżniamy ubezpieczenia na życie terminowe i dożywotnie. Natomiast biorąc pod uwagę typ zdarzenia mamy do czynienia z polisami na wypadek śmierci, na dożycie oraz łączonymi”. – mówi Artur Marchwiarz, analityk Partners Financial Services Polska S.A.

Walentynki to czas, w którym zapewniamy ukochanych o naszej dozgonnej miłości. Jest to też dobry moment, by potwierdzić jak bardzo zależy nam na ochronie naszej drugiej połowy. Polisa na życie jest inwestycją na przyszłość, która dniu święta zakochanych może więcej znaczyć niż słowa kocham Cię.

Jesteś na profilu Anna Fujak - stronie mieszkańca miasta Katowice. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj