Jazz w Galerii

2013-02-25 23:39:24

Galeria Negatyw zaprasza na wernisaż zbiorowej wystawy plakatu
pt. „ Jazz w Galerii”

Wernisaż odbędzie się 1 marca 2013 roku o godz. 20.00

W programie:
- oficjalne otwarcie
- spotkanie z kuratorem i autorami
- wino i poczęstunek
- koncert Joanna Januszewska quartet

Wstęp wolny !
Wystawa będzie trwać do 26 kwietnia 2013 roku
O wystawie
Dwadzieścia dwa plakaty zebrane pod wspólnym hasłem „Jazz w Galerii”, to przegląd twórczości młodych plakacistów i ich profesorów. To zbiór zaskakujący formą, świeżością i urodą. To prawdziwa gratka nie tylko dla fanów jazzu, ale i plakatu i sztuki plastycznej w ogóle.
„Jazz w Galerii”
Z ruin do galerii. W tym składzie po raz pierwszy spotkali się w sierpniu ubiegłego roku. Wtedy, w Ruinach gliwickiego teatru Victoria, tonację zadał Tomasz Kipka z Katedry Projektowania Graficznego (Instytut Sztuki Wydziału Artystycznego UŚ w Cieszynie). Dołączyli projektanci związani z cieszyńskim Instytutem Sztuki – wykładowcy i studenci, a także Emilia Wąż z Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach wraz z ekipą twórców biorących udział w żorskim Przeglądzie Plakatu Jazzowego. Składu dopełnili artyści z Polski. „Jazz w Galerii” – plakatowe jam session w nieco mniejszym składzie, ale z przedstawicielami wszystkich grup, które podjęły w ubiegłym roku temat i dały się porwać improwizacji, potrwa w Galerii Negatyw w przestrzeni Klubu „Gugalander” od 1 marca do 26 kwietnia br.
W plakatowym jam session udział biorą: Agnieszka Broź, Agnieszka Chylińska, Iwona Cichy, Marta Czuban, Agnieszka Dajczak, Ala Dopierała, Marta Dziomdziora, Karolina Gilewicz, Nicoletta Głąb, Joanna Kania, Kamila Kasperowicz, Tomasz Kipka (kurator wystawy), Łukasz Kliś, Anna Kodź, Klaudia Kost, Ada Krawczak, Małgorzata Kropek, Sebastian Kubica, Angelika Kubicz, Stefan Lechwar, Martyna Pazera, Karolina Pierchała, Paweł Stasiewicz, Magdalena Strączyńska, Marcin Urbańczyk, Emilia Wąż i Ewa Włostowska.
O koncercie
Jazz, jazz, jazz. Ze sceny na plakat i z plakatu na scenę. Joanna Januszewska quartet to utalentowani, młodzi artyści, absolwenci i studenci katowickiej Akademii Muzycznej oraz związani z nią muzycy. Podczas koncertu zaprezentują to, co lubi każdy – jazzowe standardy w autorskich aranżacjach z lekką domieszką smooth jazzu.
Joanna Januszewska - absolwentka wokalistyki jazzowej na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Od kilku lat prowadzi działalność muzyczną jak i pedagogiczną. Ma na swoim koncie wiele koncertów i projektów muzycznych, miała także przyjemność występować z wieloma cenionymi muzykami takimi jak Anna Serafińska, Kuba Badach, Ewa Uryga, Grzegorz Kapołka, Dariusz Ziółek czy Andrzej Lampert.
Łukasz Srokowski - Obecnie student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu. Współpracuje ze Szczecińską Sceną Hip-Hopową oraz Śląską Sceną Jazzową. Miał przyjemność znaleźć się na scenie u boku takich muzyków jak: Zbigniew Namysłowski, Jacek Namysłowski, Jacek Królik, Damian Kurasz.
Oliver Skett -gitarzysta, basista i perkusjonista. Ukończył studia na kierunku gitara klasyczna w Royal Academy of Music w Londynie.
Radek Janik - pianista, kompozytor i aranżer wcześniej związany ze sceną jazzową w Chinach, gdzie występował z takimi artystami jak Alec Havik, Sugar Mama (wcześniej jako back-up u Tiny Turner) czy the JZ Big Band. Obecnie koncertuje w Katowicach i okolicach grając własne kompozycje i aranżacje klasycznych utworów jazzowych, jazz-rockowych i gatunków pokrewnych. Brał udział w wielu projektach, w tym autorskich Radek Janik Quartet oraz Zootang Project. Wyróżniony na konkursie pianistów w Suzhou w 2006 r.

Jesteś na profilu Katarzyna Zioło - stronie mieszkańca miasta Katowice. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj