„Debiut otwarty” w Galerii Negatyw

2012-12-28 23:15:10

„Debiut otwarty” - wernisaż wystawy malarstwa i graffiti Marcina Malika Malickiego
+ Koncert DJ FEEL-X

Galeria Negatyw zaprasza na wernisaż wystawy Marcina Malika Malickiego
pt. „ Debiut otwarty ”, którego gościem będzie DJ FEEL-X

Wernisaż odbędzie się 11 stycznia 2013r. o godz. 20.00

W programie:

- oficjalne otwarcie

- spotkanie z autorem

- wino i poczęstunek

- music liveact: beatbox-kontrabas-śpiew

- improwizacja breakdance

- KONCERT DJ FEEL-X


Wstęp wolny !

Wystawa będzie trwać do 2 marca 2013 roku


O wystawie

Debiut otwarty to szachowe pojęcie, pod którym kryją się wszystkie otwarcia zaczynające się od ruchu pionem e2-e4. Czarne odpowiadają symetrycznym ruchem e7-e5.
Debiuty otwarte należą do najstarszych i najlepiej rozpracowanych otwarć szachowych.
Od pierwszych posunięć prowadzą one do ostrej walki, śmiałych kombinacji, ofiar i szturmów pionkowych. W wielu wariantach tak białe, jak i czarne dla szybszego rozwinięcia, ofiarowują pionka a nawet figurę.

Tyle o szachach. Każde otwarcie jest wstępem do dalszych działań. Przyczynkiem, pierwszym krokiem od którego zależą kolejne. Dlatego jednym z celów tej wystawy jest to, by po pierwszych ruchach jakie ona obejmuje nastąpiły kolejne. By galeria stała się punktem wyjścia poza jej mury.

A skąd forma? Świat wokół nas wydaje się być jak figury szachowe, czy też pola szachownicy – czarno-biały. Dobry albo zły. Przyjazny lub wrogi. Jednak tak jak w szachach, pomimo pozornego dualizmu kryje w sobie nieskończoną ilość możliwości wyrazu, interpretacji, działań.
Ważne jest właśnie to, by nie poprzestać na tej prostej, opozycyjnej perspektywie, ale potrafić wychwycić to co pomiędzy – mimo, że na pozór nic tam nie ma. W przeciwnym razie, taki sposób myślenia, mimo pozornej przewagi sprawia, że sytuacja staje się patowa.

Marcin Malicki

O autorze

Marcin Malicki to urodzony w Bielsku-Białej niespełna trzydziestoletni writer, rysownik, grafik i ilustrator. Na co dzień drukarz wielkoformatowy po godzinach domorosły projektant (czytaj dłubacz) graficzny.
Magister socjologii Uniwersytetu Śląskiego, podyplomat grafiki 2d. Graffiti dało mu wykształcenie (dwie prace dyplomowe o tej tematyce) i jednocześnie pokazało, że na graffiti świat się nie kończy.
Bywalec polskich i zagranicznych festiwali i imprez street artu oraz graffiti. Uczestnik między innymi Festiwalu Sztuk Wizualnych galerii BWA w Bielsku-Białej, warszawskiego Streetart Dopingu, krakowskich projektów "Silva Rerum" i "Brama Miasta", kolejnych edycji festiwalu Silesia St.art w Zabrzu. Laureat głównej nagrody konkursu „Kopiuj / Wklej” realizowanego przez Galerię Negatyw.

O Koncercie

DJ FEEL-X
(MAD CREW, SZPVRec, KALIBER 44, One Riddim Bandits)

DJ FEEL-X to postać, która na scenie muzycznej jest już od 1995 roku. Urodzony w Lublinie, pochodzi z Końskich a mieszka w Tychach. Jest właścicielem firmy Siła-Z-Pokoju Version Records, wydawcą tytułów takich jak: Geto Blasta „Czasem Myślę Sobie (Aerobik) / Własnym Ogniem” (12'' vinyl), GrubSon „Siła-Z-Pokoju Mixtape Vol. 1”, Silesian Soundsystem „Moje Miejsce”, Jahbestin „Dziki Mixtape”, Ceen & CHV „Like Dancehall”, DJ Wojak „Elektroduch”, Jaroz Beatz „Jaroz Beatz” a w planach ma także wydanie płyt: Kowal MC, Zigmonty, Kontrabanda, Miraho... Założył MAD CREW, które od ’95 roku mocno odcisneło się na parkietach i scenach, festiwali oraz klubów w kraju i na świecie. Ma własne studio nagraniowe wraz ze stacjonarnym biurem i sklepem firmowym. Współpracuje i promuje Intruz Clothing, Stoprocent, Endorfina Jeans, extremalne sporty takie jak deska, rolki, snowboard, bmx. Współorganizuje zawody i eventy outdoorowe oraz cała masę imprez i koncertów. Grywa również swoje imprezy soundsystemowe i djskie ale przed wszystkim jest producentem, realizatorem, animatorem i mocno promuje również swoją karierę solową.

Prowadzi w internetowym Radiu Rewers autorską audycję pt Rezydencja X’a.

Jest DJ’em w formacjach takich jak: Kaliber 44, Kapela ze Wsi Warszawa, Los Pierdols. Gutek


O wydarzeniach towarzyszących
* Breakdance
Cortez - Instruktor Breakingu (Breakdance), Popping'u oraz Rockingu.
Członek pierwszej największej organizacji hiphopowej Universal Zulu Nation 1973's (Nowy York), Polskiego Stowarzyszenia Kultury HipHopowej, Original Skillz Worldwide oraz Wizards Of Style.
Skub - Powermover, jeden z czołowych w południowej części Polski. Na swoim koncie ma mnóstwo wygranych oraz wyróżnień. Członek UZN oraz Polskiego stowarzyszenia kultury HIPHOP.
Boban&QG - Członkowie sławnej już ekipy FRESH FLAVA, która była finalista w programie "Got TO DANCE", faworyci Polskiej sceny breakingu.

* Beatbox-kontrabas-śpiew

KAMER - współzałożyciel, wokalista i kontrabasista kapeli PsioCrew. Jeden z pionierów bielskiego hiphopu. Obecnie współpracuje z Gooralem.
W wolnych chwilach także grafficiarz i beat boxer.

KATKA – wokalistka, pierwszy żeński wokal grupy PsioCrew, w wolnych chwilach wycina wycinanki. Z kapelą PsioCrew nagrali w 2007 roku płytę zatytułowaną "Szumi Jawor Soundsystem".

TURBOS – writer, beat boxer, jeden z pionierów i propagatorów kultury hip-hop w Bielsku-Białej. Uczestnik wielu imprez i festiwali graffiti w kraju jak i za granicą nie stroniący też od malarstwa klasycznego czy też aerografu.
www.turbocolorsart.pl

Jesteś na profilu Katarzyna Zioło - stronie mieszkańca miasta Katowice. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj