Capella Czestohoviensis w katowickiej Katedrze

2013-04-25 12:10:55

Zapraszamy na Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”.
Festiwal ten to obecnie największy w Polsce projekt promujący muzykę różnych religii i kultur.
W tym roku jeden z koncertów festiwalu odbędzie się w Katowicach.

2 maja o godzinie 18.00 w katowickiej Katedrze Chrystusa Króla wystąpi Capella Czestochoviensis. To zespół muzyki dawnej, który wykonuje dzieła skomponowane na Jasnej Górze oraz ofiarowane sanktuarium od jego początków aż do XX wieku. Nawiązuje do tradycji istniejącej w klasztorze w połowie XVI wieku Kapeli Jasnogórskiej. Międzynarodowy skład zespołu stanowią wybitni instrumentaliści, laureaci konkursów, specjalizujący się w wykonywaniu muzyki baroku i klasycyzmu.

W Katowicach zespół wykona 8 osiemnastowiecznych utworów (w tym aż pięć prawykonań).
W repertuarze znajdą się m.in. Symfonia G Johanna Christiana Bacha oraz aż cztery utwory Carla Dittersa von Dittersdorffa. Zespołowi towarzyszyć będzie sopranistka Katarzyna Dondalska.

Pełny program koncertu znajduje się na stronie www.gaudemater.com

Koncert pod Honorowym Patronatem JE Abpa Wiktora Skworca Metropolity Katowickiego.

Jesteś na profilu Instytucja Kultury Katowice-Miasto Ogrodów - stronie mieszkańca miasta Katowice. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj