Mecz GKS Tychy - GKS Katowice. Kibice tyszan zobaczyli Puchar Polski i mecz na szczycie Tauron Hokej Ligi ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Kibice GKS Tychy obejrzeli ciekawy mecz i mogli zrobić sobie zdjęcie z Pucharem Polski

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Kibice GKS Tychy obejrzeli ciekawy mecz i mogli zrobić sobie zdjęcie z Pucharem Polski Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
W rozegranym 3 stycznia hitowym meczu 29. kolejki Tauron Hokej Ligi GKS Tychy przegrał z GKS Katowice 2:3. Blisko 2.5 tysiąca kibiców zgromadzonych na Stadionie Zimowym najpierw zobaczyło Puchar Polski, a później spotkanie na szczycie, w którym druga drużyna tabeli podejmowała lidera. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu GKS Tychy - GKS Katowice.

Kibice GKS Tychy zobaczyli Puchar Polski i mecz na szczycie Tauron Hokej Ligi

Pierwszy mecz w nowym roku miał w Tychach szczególny charakter. Hokeiści GKS dzień przed Sylwestrem wywalczyli w Krynicy-Zdroju Puchar Polski i w środowy wieczór zaprezentowali to trofeum swoim fanom. Kibice tyszan najpierw mogli podziwiać Puchar Polski na tafli, a później robić sobie z nim zdjęcia obok wejścia przy sektorze dziecięcym. Razem z trofeum do pamiątkowych fotografii pozowała także maskotka klubu.

Kibice dopisali, bo na hitowym meczu Tauron Hokej Ligi zjawiło się ich blisko 2,5 tysiąca. Fani obejrzeli na Stadionie Zimowym ciekawe spotkanie, wszak na tafli rywalizowały dwie najlepsze drużyny tabeli. Po raz czwarty w tym sezonie zwycięsko z tych zmagań wyszli katowiczanie, którzy wygrali w lidze wszystkie pojedynki z tyszanami.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GKS TYCHY - GKS KATOWICE

Gospodarze objęli prowadzenie pod koniec I tercji, gdy podwójną przewagę wykorzystał Szymon Marzec. W II tercji znacznie skuteczniejsi byli jednak mistrzowie Polski, a w roli głównej wystąpił kapitan GieKSy Grzegorz Pasiut, który w odstępie niespełn a dwóch minut dwa razy posłał krążek do siatki. Drugi gol dla gości padł w okresie gry pięciu na czterech.

Tyszanie szybko wyrównali za sprawą Mateusza Gościńskiego i mieli sporą przewagę. Katowiczanie przetrzymali jednak ich szturm i znów wyszli na prowadzenie po trafieniu Fina Santeri Koponena. Na 2.5 minuty przed końcową syreną trener miejscowych Pekka Tirkkonen wziął czas i wycofał bramkarza. Tyszanom nie udało się jednak wyrównać i katowiczanie odnieśli czwarte z rzędu ligowe zwycięstwo.

GKS Tychy - GKS Katowice 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)

Bramki 1:0 Szymon Marzec - Christian Mroczkowski, Wiktor Turkin (18), 1:1 Grzegorz Pasiut - Sam Marklund, Bartosz Fraszko (25), 1:2 Grzegorz Pasiut - Shigeki Hitosato, Bartosz Fraszko (27), 2:2 Mateusz Gościński - Wiktor Turkin (29), 2:3 Santeri Koponen - Mateusz Michalski, Ben Sokay (33)

Kary Tychy - 8 minut, Katowice - 12 minut

Widzów 2.400

Tychy Fucik - Jaśkiewicz, Kaskinen, Korenchuk, Komorski, Łyszczarczyk - Pociecha, Ciura, Mroczkowski, Rac, Bukowski - Bryk, Nilsson, Gościński, Turkin, Padakin - Krzyżek, Bizacki, Ubowski, Galant, Marzec.

Katowice Murray - Delmas, Kruczek, Bepierszcz, Pasiut, Fraszko - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Hitosato - Wanacki, Cook, Olsson, Sokay, Marklund - Lebek, Maciaś, Kovalchuk, Smal, Michalski.