Lipcowy Panewnicki Bieg Dzika w Katowicach. Zawody w pięknych okolicznościach przyrody. ZDJĘCIA, WYNIKI

Tomasz Kuczyński
30.07.2023. Panewnicki Bieg Dzika w Katowicach.
30.07.2023. Panewnicki Bieg Dzika w Katowicach. Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W niedzielę 30 lipca 2023 roku odbyła się siódma edycja XI Panewnickiego Biegu Dzika. „Wakacje wakacjami, ale w Dziku udział jest obowiązkowy” - zachęcali organizatorzy. Chętnych oczywiście nie brakowało. Pojawiło się prawie 300 osób. Zobacz ZDJĘCIA i WYNIKI.

W ostatnią lipcową niedzielę uczestnikom Biegu Dzika dopisała słoneczna pogoda. W połączeniu z otoczeniem lasów panewnickich, sportowa rywalizacja i idealnie pasowała do powiedzenia: „przyjemne z pożytecznym”. Jak zwykle uczestnikom dopisywały humory!

Zobacz ZDJĘCIA z Panewnickiego Biegu Dzika w Katowicach, 30.07.2029 r.

Do wyboru był udział w biegu lub marszu Nordic Walking. Do pokonania - pętla licząca 4.882 metry, którą można było zaliczyć do czterech razy.

Bieg wygrał Rafał Urlik z Katowic. Drugie miejsce zajął Piotr Urlik (Katowice), trzeci był Artur Ziarnik (Tychy). Miejsca na podium wśród kobiet zajęły: 1. Katarzyna Malejka (Katowice), 2. Anna Krzywda (Katowice), 3. Paulina Dorosławska (Ruda Śląska). W biegu sklasyfikowano 177 osób.

W marszu Nordic Walking najlepszy był Adam Tkocz z Rudy Śląskiej. Drugie miejsce zajął Adam Pustułka (Ruda Śląska), a trzecie Paweł Holecki (Katowice). W rywalizacji kobiet 1. miejsce zajęła Ewa Wołkowicz (Radziszów), która była trzecia w klasyfikacji open kobiet i mężczyzn. Podium uzupełniły Łucja Franciszczak (Bytom) i Iwona Kabała (Sosnowiec). W marszu NW sklasyfikowano 110 osób.

WYNIKI lipcowego Biegu Dzika znajdziesz TUTAJ

Organizatorami Panewnickiego Biegu Dzika są KS AZS AWF Katowice oraz Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Partnerami zawodów są Urząd Miasta Katowice, Nadleśnictwo Katowice i Państwowa Straż Pożarna Katowice.