KŚ AZS bliski zdobycia punktów w meczu z MTS Chrzanów

(greg)
Agnieszka Karnia (z piłką) zdobyła najwięcej bramek dla AZS AWF w meczu z Jelenią Górą.
Nie udało się piłkarzom ręcznym KŚ AZS Katowice zdobyć choćby punktu w pierwszym meczu rundy rewanżowej rozgrywek I ligi. Katowiczanie przegrali z MTS Chrzanów 29:33.

Szczególnie w pierwszej połowie mecz był bardzo wyrównany. Do przerwy KŚ AZS przegrywał tylko 13:14. W drugiej połowie goście wypracowali sobie przewagę, którą utrzymali do końca meczu.

Najwięcej bramek dla katowiczan rzucili Mateusz Kostrzewa (10), Daniel Skowroński (9) i Dominik Droździk (3). W następnej kolejce KŚ AZS zagra na wyjeździe z Viretem Zawiercie.

Znacznie lepiej niż mężczyźni spisały się panie z AZS AWF Katowice. W pierwszej kolejce rundy rewanżowej pokonały we własnej hali Finepharm II Jelenia Góra 45:24. Sprawa zwycięstwa została przesądzona już w pierwszej połowie, którą akademiczki wygrały 20:8. O przewadze katowiczanek może świadczyć fakt, że każda zawodniczka z pola rzuciła przynajmniej jedną bramkę. Najwięcej (8) zdobyła Agnieszka Karnia. Po 5 goli rzuciły Katarzyna Gleń i Agnieszka Podrygała, a po 4 Anna Brachmańska, Agata Rol, Kamila Rzeszutek i Edyta Tarka. W następnej kolejce AZS AWF zagra na wyjeździe ze swoim imiennikiem z Warszawy.

W ligowej tabeli katowiczanki zajmują trzecie miejsce. Do lidera, Sośnicy Gliwice, tracą sześć punktów, a do drugiego AZS AWF Wrocław - trzy.