Katowiczanie w finale Coca-Cola Cup

(jac)
Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 36 z Katowic zajęła drugie miejsce w finale szkolnego turnieju piłkarskiego Coca-Cola Cup 2004. W zawodach rozegranych w trakcie weekendu na boiskach warszawskiej Agrykoli startowało ...

Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 36 z Katowic zajęła drugie miejsce w finale szkolnego turnieju piłkarskiego Coca-Cola Cup 2004. W zawodach rozegranych w trakcie weekendu na boiskach warszawskiej Agrykoli startowało także Gimnazjum nr 2 z Wodzisławia, które zajęło w swojej grupie wiekowej piątą pozycję.

Zespół SP 36 z Katowic wygrał swoją grupę zwyciężając SP 5 z Kraśnika 5:2, SP 1 z Bogatyni 15:2 i remisując z SP 46 z Gdyni 2:2. W meczu o wejście do finału katowiczanie po zaciętym boju pokonali po dogrywce SP 104 z Krakowa 2:1, a w spotkaniu o I miejsce drużyna prowadzona przez Jacka Burzyńskiego uległa SP 37 z Białegostoku 3:4. W składzie SP nr 36 grali: Marcin Blaski, Karol Borysiuk, Adrian Gałdecki, Adrian Grociak, Arkadiusz Kowalczyk, Adam Roman, Bartosz Sobotka, Michał Stężały, Michał Suda i Grzegorz Szafrański.

Gimnazjum nr 2 z Wodzisławia w swojej grupie zajęło trzecie miejsce wygrywając z późniejszym zwycięzcą turnieju G 18 z Białegostoku 4:1 oraz pokonując G 5 z Kluczborka 9:3 i przegrywając z G 1 z Reszela 1:5. W spotkaniu o piątą lokatę w zawodach wodzisławianie zwyciężyli G 4 ze Słupska 6:0.

W tegorocznym turnieju Coca-Cola Cup wystartowało 2.350 szkół podstawowych i 2.069 gimnazjów. Patronat nad szóstą edycją tej imprezy sprawowali Polski Związek Piłki Nożnej oraz Ministerstwo Edukacji i Sportu.