Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa stała: Paweł Steller – katowiczanin z wyboru

  Muzeum Historii Katowic Oddział Grafiki
  Katowice, ul. Tadeusza Kościuszki/47, +48 32 728 85 57

  Od 16.01.2013 do 31.12.2017

  • od 4zł

  Paweł Steller (1895–1974) żył i pracował w Katowicach w latach 1925–1974. Był wybitnym artystą-grafikiem, uprawiającym wiele dyscyplin twórczych, takich jak: drzeworyt sztorcowy, rysunek, linoryt, litografię, techniki metalowe, malarstwo sztalugowe – pastele, oleje, akwarele. Zdobył uznanie w krajowych i światowych kręgach artystycznych. Jego prace były prezentowane na prestiżowych wystawach m.in. w Paryżu, Padwie, Rzymie, Berlinie, Londynie, Atenach, Filadelfii, Nowym Jorku, Chicago, Ottawie oraz w Polsce. Prasa francuska nazwała go „polskim Dűrerem”, a polska – „śląskim Skoczylasem”.

  Na wystawie można zobaczyć część kolekcji prac artysty, jaką posiada Muzeum Historii Katowic – szczególnie drzeworyty, które przyniosły P. Stellerowi rozgłos i uznanie w postaci wielu nagród w kraju i za granicą.

  Wystawa jest prezentowana w unikalnych, oryginalnych wnętrzach, w których zachowały się boazerie, kominki, a przede wszystkim meble pierwszego właściciela kamienicy – eklektyczna jadalnia z 1913 roku oraz gabinet w stylu art deco.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Quiz

  Produkt polski czy zagraniczny? [QUIZ]

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.