Wybierz region

Wybierz miasto

  W popielniczce diament

  Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego - Duża Scena
  Katowice, ul. Rynek/10, +48 32 258 89 67

  19:00 Niedziela, 14 grudnia

  • Brak informacji o cenie

  W rozpiętym płaszczu, w ciemnych okularach, zamyślony, trochę nieobecny. Nie da się go pomylić z nikim innym. Widać, że dojrzał, że przybyło mu lat, bo mijający czas nawet legendom kina nie daje spokoju. Chciałoby się powiedzieć, że Zbyszek Cybulski wrócił, ale on przecież nigdy nie zniknął…
  Co by było, gdyby Zbigniew Cybulski nie zginął tragicznie na wrocławskim dworcu? Jak potoczyłaby się dalej jego aktorska kariera, a w jakim kierunku poszłoby życie prywatne? Czy stałby się najjaśniejszą gwiazdą polskiej kinematografii, czy może jego blask straciłby na sile? Odnalazłby się w epoce filmu kolorowego czy pozostałby niewykorzystanym symbolem minionych czasów? A może to jedynie śmierć uczyniła z niego legendę?
  Sztuka Jakuba Roszkowskiego, jednego z najzdolniejszych młodych polskich dramaturgów, to próba zmierzenia się z mitem największego gwiazdora polskiego kina powojennego i jego przedwczesnej śmierci. Dzisiejszy Zbigniew Cybulski nie jest już gwiazdą: czasy idola łamiącego serca minęły bezpowrotnie, najwięksi reżyserzy kłócą się już o innych aktorów, a miejsce kina, dla którego żył, zajęły sitcomy i reklamy. Może więc dla aktora lepiej byłoby zginąć młodym, jak James Dean…
  Opowieść wyreżyserowana przez Waldemara Patlewicza staje się pretekstem do pytań o status gwiazdy we współczesnym świecie showbiznesu.

  Gatunek:
  dramat
  Reżyseria:
  Waldemar Patlewicz
  Scenariusz:
  Jakub Roszkowski
  Obsada:
  Robert Talarczyk, Mateusz Znaniecki, Agnieszka Radzikowska
  Data premiery:
  2014-06-06
  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Quiz

  QUIZ. Miliony złotych, piękne kobiety i psy. Co wiesz o Arturze Szpilce?

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.