Wybierz region

Wybierz miasto

  Uniwersytet SWPS w Empiku Silesia – dr hab. Danuta Rode

  Empik Silesia Megastore
  Katowice, ul. Chorzowska/107

  18:00 - 20:00 Jutro, 20 marca

  • Wstęp wolny

  Zapraszamy na spotkanie z cyklu Uniwersytet SWPS w Empiku Silesia 20 marca o godzinie 18:00 – dr hab. Danuty Rode wygłosi wykład pt. „Przemoc domowe – charakterystyka sprawców”

  Charakterystyka sprawców Podstawowymi wartościami w rodzinie łączącymi wszystkich członków są: miłość, szacunek i zrozumienie. One uruchamiają ciąg różnych uczuć i zachowań, które niezależnie od doświadczania trudnych sytuacji budują związek małżeński i rodzinę. Uczucia miłości, przywiązania i szacunku stanowią podstawę bycia razem i decydują o tym, że nazywamy określoną relację bliskim związkiem. Co zatem dzieje się w związku, w którym jego istotą z biegiem lat stała się kontrola, dominacja i przemoc? Co decyduje o tym, że najbliższa kiedyś osoba staje się wrogiem, ofiarą, którą niszczy się i psychicznie i fizycznie. Mało wiemy na temat psychologicznej sylwetki agresorów rodzinnych w szczególności kobiet, sprawczyń aktów przemocowych wobec najbliższych. Na jakich podstawach opiera się relacja między sprawcą a ofiarą, dlaczego ofiara nie zmienia swojej sytuacji, nie broni się. Co utrzymuje związek pełen przemocy? dr hab. Danuta Rode ekspertka w dziedzinie psychologii klinicznej i sądowej, biegły sądowy z wieloletnim stażem. Na katowickim wydziale Uniwersytetu SWPS prowadzi zajęcia z zakresu psychologicznego opiniodawstwa sądowego w sprawach karnych osób nieletnich i dorosłych, zaburzeń rodziny oraz relacji rodzinnych.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]