Wybierz region

Wybierz miasto

  Plan totalny – spotkania z filmem # 3 Na tropach psychologii w filmie

  Empik Silesia Megastore
  Katowice, ul. Chorzowska/107

  18:00 - 19:00 Wtorek, 18 czerwca

  • Wstęp wolny

  Czy kino jest odbiciem naszego życia i może być także jego kreatorem? Jak najskuteczniej z niego czerpać? Na te i wiele podobnych pytań badacze i teoretycy filmu od dawna szukają odpowiedzi. Ponad 120-letnia historia X muzy pokazuje, że niezależnie od nurtu, gatunku i nakładu pracy ekipy filmowej, każdy seans może cieszyć nie tylko wzrok ale i serce.

  Psycholog Agnieszka Skorupa oraz teatrolog i filmoznawca Anna Ratkiewicz będą gośćmi trzeciej odsłony cyklu „Spotkania z filmem”. Prelegentki wraz z pasjonatami kinematografii przeanalizują jej rolę w życiu człowieka i opowiedzą o tym, jak dzieła sztuki filmowej wykorzystywane są w terapii, edukacji oraz w rozwoju osobistym. Punktem wyjścia do rozmowy, ktorą poprowadzi Patrycja Paczyńska-Jasińska, socjolog filmu z katowickiego wydziału zamiejscowego Uniwersytetu SWPS i organizatorka cyklu pokazow „Filmowe Psycho-Tropy”, będą dwie części książki „Film w edukacji i profilaktyce. Na tropach psychologii w filmie”.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]