Wybierz region

Wybierz miasto

  Nowe możliwości terapeutyczne dla diabetyków z Katowic i okolic

  pixaby

  Synexus
  Katowice, ul. Konckiego/1

  Od 27.11.2018 do 30.04.2019

  • Wstęp wolny

  Cukrzyca to pierwsza choroba niezakaźna uznana przez ONZ za epidemię XXI wieku. Obecnie średni wskaźnik zachorowalności na cukrzycę w Polsce wynosi 8-9 proc. wszystkich osób. Oznacza to, że już teraz w całym kraju leczy się 2 miliony pacjentów. Biorąc pod uwagę liczbę chorych na cukrzycę oraz fakt, że choroba ta może prowadzić do innych powikłań – między innymi kardiologicznych należy zwrócić uwagę na bardzo ważną rolę stylu życia, kontroli oraz odpowiedniego leczenia u osób zmagających się z tą chorobą.

  Centrum Medyczne Synexus – międzynarodowa sieć ośrodków badań klinicznych od ponad 20 lat zajmuje się prowadzeniem akcji bezpłatnych badań kontrolnych oraz badań klinicznych mających na celu rozwój nowych terapii dla chorych z cukrzycą ale także w wielu innych jednostkach chorobowych.

  – Zgłaszając się na udział w badaniach klinicznych pacjenci mogą otrzymać nie tylko dostęp do nowych sposobów leczenia, ale również bezpłatną opiekę wykwalifikowanego personelu medycznego oraz skrupulatne monitorowanie stanu zdrowia osoby biorącej udział w badaniu. Nieodłącznym elementem jest osobisty wkład uczestnika programu w rozwój medycyny i pomoc innym chorym – informacje uzyskane w ramach badań klinicznych pozwalają na rozwój coraz skuteczniejszych i bezpieczniejszych metod leczenia.

  – Udział w badaniach klinicznych to dla pacjentów ogromna szansa na skorzystanie z nowoczesnych metod i produktów medycznych, niedostępnych w ramach standardowych świadczeń. Osoby biorące w nich udział nie tylko mogą poprawić jakość swojego dotychczasowego życia z chorobą, lecz także przyczynić się do wprowadzenia nowego leku, dostępnego dla innych, podobnych do nich osób. Badania kliniczne są jedyną formą otrzymania najnowocześniejszych terapii, ratujących życie – mówi lek. Łukasz Więch, specjalista zdrowia publicznego, Centrum Medyczne Synexus.

  Zbyt późne rozpoznanie choroby może wiązać się z powikłaniami – wzrasta ryzyko niewydolności nerek, miażdżycy, choroby wieńcowej oraz uszkodzeń układu nerwowego. Dodatkowo cukrzyk jest narażony na uszkodzenia narządu wzroku.

  – Wielu pacjentów boi się udziału w badaniu klinicznym, jednak zupełnie bez powodu. Jako jego uczestniczka otrzymałam opiekę doświadczonego lekarza specjalisty, a także dostęp do terapii, która znacznie podniosła standard mojego życia – mówi pacjentka Marta z Katowic (58 lat).

  Centrum Medyczne Synexus prowadzi kwalifikacje do badań klinicznych dla pełnoletnich pacjentów, którzy chorują na cukrzycę oraz osób zmagających się z podwyższonym poziomem cholesterolu czy problemami kardiologicznymi. Pacjenci zainteresowani poznaniem szczegółów dotyczących aktualnej oferty bezpłatnych badań kontrolnych oraz badań klinicznych mogą wypełnić formularz: https://www.twojacukrzyca.pl/Katowice, po analizie którego mają szansę skorzystać z bezpłatnej wizyty w placówce Synexus.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Wyjeżdżasz? Sprawdź, czy potrafisz zabezpieczyć dom przed włamaniem