Wybierz region

Wybierz miasto

  Before Tauron Festiwal Nowa Muzyka 2015 - Pink Freud plays Autechre

  Jazz club Hipnoza
  Katowice, ul. Plac Sejmu Śląskiego/2, +48 32 785 71 30

  20:00 Niedziela, 18 stycznia

  18 stycznia w katowickim Jazz Clubie Hipnoza wystąpi grupy Pink Freud, która pojawi się tam z materiałem zawierającą nowe aranżacje i interpretacje utworów legendarnego duetu Autechre. Klasycy IDM nie od dziś inspirują całą rzeszę muzyków, poszukujących skomplikowanych struktur rytmicznych i niecodziennych brzmień, a tym razem ich dokonania zostaną przetłumaczone na gitarę basową, trąbkę, saksofon barytonowy i perkusję.

  Jak mówi Wojciech Mazolewski, lider Pink Freud i pomysłodawca tego niecodziennego eksperymentu, muzyka Autechre pojawiła się w jego życiu w latach 90-tych, stając się momentalnie obiektem uwielbienia. Pomimo futurystycznych brzmień, w nagraniach manchesterskiego duetu można znaleźć wiele elementów stanowiących podstawę jazzowej tradycji, obecnych na płytach największych mistrzów tego gatunku, takich jak Coltrane czy Pharoah Sanders, a ich pozbawiona zahamowań wyobraźnia muzyczna może stanowić wzorzec dla każdego muzyka.

  Pink Freud pod przewodnictwem Mazolewskiego już raz zmierzył się z muzyką Autechre, nagrywając w 2010 roku własną interpretację utworu Goz Quartet, która ukazała się na płycie Monsters of Jazz, a zapowiedziany na 2015 rok album z coverami Autechre, na którym znajdą się między innymi takie niezapomniane klasyki jak Basscadet czy Laughing Quartet to logiczna kontynuacja tego kroku i wyraz hołdu wobec mistrzów, którzy ukształtowali wyobraźnię muzyczną całego zespołu. Muzykom na scenie będą towarzyszyć specjalnie przygotowane na tę okazję wizualizacje i efekty, za którymi stoją artyści z kolektywu Atelier S10.

  Katowicki występ będzie wyjątkowy jeszcze z jednego powodu - całość materiału zostanie bowiem zarejestrowana, a album z występem na żywo ukaże się nakładem MMRec. jeszcze przed X edycją Festiwalu Tauron Nowa Muzyka 2015!

  Pink Freud wystąpi w składzie:

  Adam Baron - trąbka
  Rafał Klimczuk - perkusja
  Karol Gola - saksofon
  Wojtek Mazolewski - bas .

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Na tych pytaniach odpadli uczestnicy Milionerów

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.