Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dzielnicowa Giełda Pomysłów w Katowicach. Mieszkańcy wypełnili 683 ankiety. Najwięcej zgłoszeń dotyczy Koszutki

OPRAC.:
Szymon Karpe
Szymon Karpe
Mieszkańcy wypełnili 683 ankiety. To nowa forma wsparcia Budżetu Obywatelskiego w Katowicach.
Mieszkańcy wypełnili 683 ankiety. To nowa forma wsparcia Budżetu Obywatelskiego w Katowicach. arch. DZ
Za nami Dzielnicowa Giełda Pomysłów w Katowicach. To nowa inicjatywa miasta, zorganizowania przed rozpoczęciem tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego, która ma ułatwić pracę wnioskodawcom i przygotować projekty odpowiadające na potrzeby mieszkańców. W ramach Dzielnicowej Giełdy Pomysłów wpłynęły 683 ankiety, najwięcej dotyczących infrastruktury drogowej i rowerowej, zieleni miejskiej oraz kultury i integracji mieszkańców. Jeśli chodzi o podział na dzielnice, najwięcej zgłoszeń dotyczy Koszutki - 55.

Dzielnicowa Giełda Pomysłów w Katowicach

Dzielnicowa Giełda Pomysłów trwała od 6 do 19 lutego. Zorganizowano ją po raz pierwszy, a inicjatywę pomyślano jako ułatwienie dla wszystkich wnioskodawców, którzy wezmą udział w tegorocznej, dziesiątej już edycji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach. Wyniki ankiety pokażą oczekiwania mieszkańców poszczególnych dzielnic miasta, co pozwoli przygotować projekty zgodne ze zgłoszonymi potrzebami.

- W tym roku czeka nas dziesiąta edycja budżetu obywatelskiego. Poprzednie lata pokazały, że katowiczanie wiedzą jak korzystać z tego narzędzia, które pozwala bezpośrednio wpływać na rozwój miasta. Co roku do budżetu obywatelskiego zgłaszanych jest kilkaset projektów, a we wrześniowym głosowaniu kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców, decyduje o tym, które z nich miasto ma zrealizować. Nie inaczej będzie w tym roku, a żeby trochę ułatwić prace potencjalnym wnioskodawcom, uruchomiliśmy Dzielnicową Giełdę Pomysłów, z której będzie można korzystać przy tworzeniu wniosków do BO – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Wpłynęły 683 ankiety

W sumie mieszkańcy Katowic wypełnili 683 ankiety, z czego 428 za pomocą formularza online, a 255 w formie papierowej. Ankiety papierowe można było zostawiać w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej i Miejskich Domach Kultury, łącznie w 45 miejscach zlokalizowanych na terenie miasta. W ramach jednej ankiety każdy mieszkaniec mógł zgłosić kilka pomysłów w różnych kategoriach.

- Najwięcej ze zgłoszonych ankiet dotyczyło Koszutki - 55, Bogucic - 53 i Ligoty-Panewnik - 52. Natomiast najbardziej aktywną grupą wiekową w zgłaszaniu pomysłów były osoby mieszczące się w przedziale wiekowym 35-44 – wskazuje Justyna Buchalik, naczelnik wydziału komunikacji społecznej Urzędu Miasta.

Czego dotyczą zgłoszenia?

  • Infrastruktura drogowa i rowerowa - 370
  • Zieleń miejska i mała architektura - 299
  • Kultura i integracja mieszkańców - 275
  • Edukacja i sport - 228
  • Ochrona środowiska i zwierząt - 223
  • Zadania skierowane do dzieci - 219
  • Bezpieczeństwo i ochrona zdrowia - 193
  • Zadania skierowane do seniorów - 181
  • Inne - 89
od 7 lat
Wideo

META nie da ci zarobić bez pracy - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto