Derby Mysłowic dla Lechii

mariusz przepiórka, grzegorz żądło
Najciekawszym wydarzeniem ostatniej kolejki były piłkarskie derby Mysłowic, w których zmierzyły się ekipy Stali 1919 Brzezinka i Lechii 06 Mysłowice. Kibice zgromadzeni na boisku przy ul.

Kibice zgromadzeni na boisku przy ul. Leśnej mieli okazję zobaczyć bardzo ciekawe spotkanie. Faworytem byli gospodarze, którzy do tej kolejki zajmowali trzecią pozycję w tabeli. Od początku jednak nieznaczną przewagę osiągnęli piłkarze Lechii. Udokumentowali to po kwadransie gry, a na listę strzelców wpisał się Damian Humski. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat, jednak nie przyniosło to zmiany wyniku.

- Mieliśmy dobre okazje, jednak napastnicy nie potrafili zachować zimnej krwi. W sumie jednak Lechia była od nas zespołem lepszym. Nam, oprócz skuteczności, zabrakło także kondycji. W mojej drużynie na wyróżnienie zasłużyli bramkarz Robert Blaut oraz Tomasz Jendyczek - podsumował Antoni Kiełtyka, trener Stali.

W drugiej połowie goście zdobyli kolejną bramkę. Tym razem w 70. minucie na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Mroczek.
- To nowy zawodnik, który w tym meczu zadebiutował w naszej drużynie. Cały zespół zagrał dobre spotkanie, a po drugim golu spokojnie kontrolowaliśmy przebieg gry - mówił Edward Rusek, prezes Lechii.

Obie strony zgodnie podkreślały także znakomitą pracę trójki sędziowskiej.

Kolejne zwycięstwo odnieśli piłkarze HKS-u Szopienice. W sobotę pokonali na własnym boisku MKS II Lędziny 2:0. Obydwa gole dla gospodarzy zdobył Kamil Pietrzak, pierwszego w 40, a drugiego w 90 minucie.

Ten sam zawodnik miał jeszcze dwie bardzo dobre sytuacje do zdobycia kolejnych bramek. Raz z bliska nie trafił jednak do bramki, za drugim razem strzelił w słupek.
*

*
*
Wyniki: HKS Szopienice - MKS II Lędziny 2:0, TKKF Na Wzgórzu Świętochłowice - Kamionka Mikołów 3:2, LKS 45 Bujaków - Wyzwolenie Chorzów 0:2, Stal 1919 Brzezinka - Lechia 06 Mysłowice 0:2, pauzowała Pogoń Nowy Bytom.

1. Wyzw. chorzów 12 25 30:17
2. TKKF Świętochł. 12 22 27:20
3. Lechia 06 Mysł. 11 19 21:18
4. Stal 1919 Brzezin. 11 19 23:20
5. HKS Szopienice 11 18 18:14
6. MKS II Lędziny 12 18 16:16
7. Pogoń Nowy Byt. 10 12 17:15
8. LKS 45 Bujaków 11 6 9:19