Bramka w 98 minucie

grzegorz żądło, mp
GKS przegrał z Zaporą Przeczyce 1:2.  /  andrzej grygiel
GKS przegrał z Zaporą Przeczyce 1:2. / andrzej grygiel
Dobry weekend dla kilku naszych drużyn. Zwycięstwa odniosły Kolejarz 24, Podlesianka, Górnik Wesoła. Przegrały GKS II, Rozwój II i MKS Siemianowice. Kolejarz 24 Po kilku miesiącach ze strefy spadkowej wydostał się ...

Kolejarz 24
Po kilku miesiącach ze strefy spadkowej wydostał się Kolejarz 24. Stało się tak dzięki dwóm zwycięstwom. Najpierw w zaległym meczu z MKS Siemianowice katowiczanie wygrali 1:0, a w ostatniej kolejce pokonali AKS Niwkę Sosnowiec 3:1. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gospodarzy, którzy już w drugiej minucie objęli prowadzenie po strzale Tomasza Załuskiego. Gościom udało się wyrównać w 25 minucie. Jednak jeszcze przed przerwą Kolejarz 24 ponownie wyszedł na prowadzenie. W polu karnym faulowany był Bronisław Nowak. ,Jedenastkę" skutecznie wykonał Remigiusz Konieczny. Po przerwie gra się wyrównała, jednak to gospodarzom udało się strzelić kolejnego gola. Po dośrodkowaniu z rzuty rożnego Marek Woźniak celnie strzelił głową. - Mamy niezły układ gier w ostatnich trzech kolejkach. Myślę, że mamy dużą szansę, żeby się utrzymać - powiedział Wiesław Woźniak, kierownik sekcji piłki nożnej w Kolejarzu 24.

Podlesianka
Niespodziankę sprawiła Podlesianka Katowice, która na własnym boisku 1:0 pokonała lidera Sarmację Będzin. Co ciekawe jedyna bramka w tym meczu padła w... 98 minucie, a strzelił ją Tomasz Honc. Przez większą część spotkania przewagę mieli goście, którzy koniecznie chcieli zdobyć trzy punkty. Podlesianka nie broniła się jednak w rozpaczliwy sposób. Gospodarze mogli zdobyć gola m.in. po strzałach Roberta Balcerowskiego i Patryka Paszkiewicza. Jednak w obu przypadkach do tego, aby piłka wylądowała w siatce zabrakło kilkudziesięciu centymetrów.

GKS II, Rozwój II
Kolejną porażkę poniósł GKS II Katowice. Tym razem uległ Zaporze Przeczyce 1:2. Katowiczanie przegrywali już 0:2, chociaż do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy. Bramkę kontaktową gospodarze strzelili dopiero w 87 minucie i było już za późno, żeby doprowadzić do remisu. Gola zdobył Robert Pobłocki. - Muszę pochwalić chłopców za to, że mimo wielu kłopotów z jakimi się borykamy, w każdym meczu walczą jak lwy - powiedział Eugeniusz Pluta, trener GKS II. W bardzo trudnej sytuacji przed końcówką sezonu znalazł się Rozwój II, który przegrał w ostatniej kolejce z Górnikiem Jaworzno 0:4. Katowiczanie nie mieli zbyt wiele do powiedzenia w meczu z wice, a po weekendzie już liderem tabeli. - Pojechaliśmy na mecz w jedenastu. Ze składu wypadło mi siedmiu zawodników. Czterech wyeliminowały kontuzje, dwóch pojechało na pogrzeb, a jeden miał szkołę - narzekał Zdzisław Engel, trener Rozwoju II.

Górnik Wesoła,
Zwycięstwo przed własną publicznością odnieśli piłkarze Górnika Wesoła. Mysłowiczanie pokonali Błękitnych Sarnów 1:0. Bramkę dającą trzy punkty w 65. minucie strzelił Robert Stojak, który przytomnie wykorzystał zamieszanie w polu karnym gości.
- Zagraliśmy w eksperymentalnym składzie. Cieszy zwycięstwo, ale jeszcze bardziej jestem zadowolony z postawy młodych zawodników - podsumował Wojciech Osyra, trener Górnika.

MKS
Siemianowice
Znacznie gorzej zaprezentowali się zawodnicy siemianowickiego MKS-u, którzy w Chorzowie ulegli rezerwom Ruchu aż 0:4.
W tym spotkaniu hat-trickiem popisał się napastnik ,Niebieskich", Marek Suker. Po tym meczu MKS z dorobkiem 30 punktów zajmuje jedenaste miejsce.

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia