Bili rekordy

(greg)
Występ Artura Miozgi z HKS Szopienice. / Marcin Tomalka
Po raz kolejny hala Hutniczego Klubu Sportowego "Szopienice" gościła uczestników imprezy rangi mistrzowskiej. Tym razem o miano najlepszych na Śląsku walczyli juniorzy i juniorki do lat 17.

W zawodach wystartowało tylko 34 zawodników. Zdaniem Dionizego Rutkowskiego, trenera HKS-u, tak mała liczba sztangistów to wina Śląskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. - Wielu zawodników nie przyjechało, bo nie była prowadzona klasyfikacja klubowa. Uważam, że ta decyzja była błędem - stwierdził Rutkowski.

Gospodarze mieli jednak powody do zadowolenia. Wszyscy ciężarowcy HKS-u ustanowili na sobotnich zawodach rekordy życiowe. W rywalizacji kobiet wystartowały tylko trzy zawodniczki. W kategorii 58 kg wystąpiła Anna Rutkowska, która uzyskała w dwuboju 110 kg i zdobyła złoty medal mistrzostw.

Wśród mężczyzn w najlżejszej wadze 50 kg drugie miejsce zajął Artur Miozga (125 kg w dwuboju). Tuż za nim uplasował się Michał Afeltowicz (105 kg). W kategorii 62 kg brąz wywalczył Łukasz Stachowiak (177,5 kg). Również na ostatnim stopniu podium stanął Arkadiusz Rutkowski, który uzyskał 155 kg w dwuboju. W najcięższej kategorii - 94 kg triumfował Michał Bonczyk (240 kg).

Mistrzostwa Śląska Juniorów i Juniorek do lat 17 były jednocześnie eliminacjami do mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Na razie nie wiadomo, którzy zawodnicy HKS-u będą reprezentować klub na tych zawodach, ale największe szanse mają na to Anna i Arkadiusz Rutkowscy, Artur Miozga, Łukasz Stachowiak i Michał Bonczyk.