Już dziesięć osób zostało zatrzymanych za naruszenie prawa przed i w trakcie meczu derbowego Górnika Zabrze z GKS-em Katowice. Na tym zatrzymania mogą się nie zakończyć , bo śledczy nadal sprawdzają materiał filmowy ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Już dziesięć osób zostało zatrzymanych za naruszenie prawa przed i w trakcie meczu derbowego Górnika Zabrze z GKS-em Katowice. Na tym zatrzymania mogą się nie zakończyć , bo śledczy nadal sprawdzają materiał filmowy nagrany w trakcie starć z ochroną i policją.

Na Śląski Klasyk wybrało się kilkuset kibiców, którzy nie mieli biletów. Stadion pomieścił 20 tysięcy widzów, ale reszta i tak chciała się dostać się na trybuny. W wyniku starć ranni zostali policjant i pracownik ochrony. Ponadto obrażeń, niegroźnych, doznali również napastnicy, którzy po przewiezieniu do szpitala odmówili hospitalizacji. Prosto ze szpitala zadymiarze trafili do zabrzańskiej komendy, gdzie również dołączyło do nich kolejnych czterech chuliganów.

Ponadto w trakcie trwania meczu zatrzymano następne trzy osoby, które naruszyły prawo. Kibice na stadionie przedostali się do zamkniętych sektorów buforowych. - Wszyscy będą ukarani według przepisów nowej ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, która funkcjonuje w tym sezonie - informuje Adam Jachimczak, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. - Grożą im głównie zakazy stadionowe. W dniu meczu swojej drużyny, będą musieli meldować się na komisariacie.

Wiadomości Katowice, Wydarzenia Katowice

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!