8 osób zostało w czwartek lekko poszkodowanych w porannym zderzeniu ciężarówki i autobusu miejskiego linii 910 w ścisłym centrum Katowic – podała śląska policja.

Zderzenie autobusu z ciężarówką w Katowicach

Według wstępnych informacji, do wypadku doprowadził kierowca ciężarówki, który nie ustąpił pierwszeństwa autobusowi na skrzyżowaniu ulic Damrota i Powstańców.

Wszyscy poszkodowani to pasażerowie autobusu. Są potłuczeni, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Nikt nie został przewieziony do szpitala. (PAP)Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Komentarze (18)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

fibre (gość)

Takie uroki pracy w FIBRE system chłopaki jeżdżo po 30 pare godzi bez snu i odpoczynku po ciezkiej pracy przy betonie, przeładowanymi samochodami , już dawno ktoś powinien zająć się tym , w artykule mamy dobry przykład, jest to jeden z kilku wypadków w ostatnim czasie związany z fibre

marek czapla (gość)

autobus jechał ul powstańców z góry i miał pierwszeństwo, bo światła były o tej godzinie wyłączone (pulsujące) ,a samochód dostawczy wyjechał od ul damrota. Co było dalej to już wszyscy wiecie.

z Paderewy (gość) (b)

Autobus zjeżdżał z góry zgadza się.
Natomiast ciężarówka nie mogła mieć zielonej strzałki gdyż jechała na wprost przez skrzyżopwanie od Akademii Muzycznej. Gdyby było jak Pan pisze autobus miałby prawą stronę "rozdartą" a w rzeczywistości ma uszkodzenia z lewej strony.

b (gość)

patrząc po zdjęciach autobus zjeżdżał z góry ul. powstańców a ciężarówka wyjechała z damrota, najpewniej na zielonej strzałce na damrota ;] i stąd też nie ustąpienie pierwszeństwa, a autobus fakt z górki dość szybko zjeżdżają więc mogło to stać się nagle ;p

z Paderewy (gość) (kierman)

Nie ruszył z miejsca? Przecież "on" jechał od strony Akademii Muzycznej a nie od strony autostrady A4. Popatrz na uszkodzenia autobusu są z lewej strony - nie prawej.

gość (gość)

Nieprawda że wszyscy poszkodowani to pasażerowie autobusu bo w samochodzie jechały 3 osoby a nie tylko sam kierowca. I dwie osoby z samochodu tez trafiły do szpitala.

kierman (gość)

Tam są światła tak ustawione że autobus od skrzyżowania z Francuską ledwo zdąży na te światła z Damrota. Więc mógł być na końcówce zilonego lub nawet czerwonym a ciężarówka zbliżała się do czerwonego i dostała zielone więc dodał gazu. Myślę że nie ruszył z miejsca ciężarówką. Chyba że gadał przez telefon i nie widział czerwonego. Autobus leciał w dół pewnie z 50km/h to po uderzeniu go wyniosło na pas zieleni zanim zareagował. Dobrze że na chodniku nikt nie zginął.