Załęże: Przy słynnym Szaberplacu otwarto nową halę targową [ZDJĘCIA]

Zamiast budek i straganów - nowoczesna hala targowa. Tak od soboty wyglądać będzie handel przy ulicy Bocheńskiego, czyli miejscu, o którym przez dziesięciolecia mówiono Szaberplac, albo Czarny Rynek.

Szaberplac funkcjonował w Załężu od lat 80. Był skuteczną alternatywą dla pustych półek sklepowych. Nic więc dziwnego, że na zakupy do Załęża przyjeżdżali mieszkańcy najodleglejszych zakątków województwa. Tłoczno było szczególnie w weekendy, kiedy po Szaberplacu krążyły tysiące osób.

Czarny Rynek nie stracił na popularności także w latach 90., kiedy w sklepach był już całkiem duży wybór. - Ale na Szaberplacu często było wtedy taniej - wspomina pani Krystyna, mieszkanka pobliskiego osiedla Tysiąclecia. - Kupowało się przede wszystkim ubrania, bo było tam wszystko: spódnice, garsonki, bluzki, dżinsy. Był też duży wybór sprzętu gospodarstwa domowego - dodaje.

Szaberplac cieszył się dużą popularnością również w tym wieku. Nic więc dziwnego, że pojawił się pomysł wybudowania hali targowej. - Chcieliśmy "ucywilizować" handel, zapewnić godziwe warunki: pod dachem - mówi Robert Pawłowski, zarządca obiektu. Prace rozpoczęły się w kwietniu tego roku. Ich efekt będzie można oglądać już jutro, bo właśnie w sobotę Hala Targowa Katowice Załęże ma rozpocząć swoją działalność. - Mamy 131 stanowisk handlowych - mówi Pawłowski. - Sporą część z nich zajęli handlowcy, którzy do tej pory funkcjonowali na targowisku. Są także najemcy spoza Śląska, na przykład z Łodzi czy Krakowa. W hali mamy stanowiska z odzieżą, konfekcją damską i męską, sklepy z obuwiem i meblami, perfumerie - wylicza.

Całość zajmuje kilka tysięcy metrów kwadratowych.
∨ Czytaj dalej

Inwestycja nie została jednak jeszcze zakończona. Na pierwszym piętrze mają bowiem powstać magazyny dla tych, którzy wynajmują stanowiska w hali.

Komentarze (18)

avatar
avatar
topcat11 (gość)

Boroku !!!!! szaberplatz orginalny i jedyny byl przy Zawadzkiego ....i niy bamonc ze przy Bochynskiego

avatar
Andzia (gość)

Witam was gdyby dla wszystkich zrobili takie hale (szczególnie dla tych co stoją na placu i marzną ) i nie brali kasy jak za złoto to by sie wszystkim dobrze wiodło szaberek byłby znow złotym jajem przynoszacym zyski dla wszystkich. A tak to stoją tam tylko ci których na to stac .

avatar
KTOŚ (gość)

ale o tym,ze są już tacy co zrezygnowali ze stoisk na nowej hali,to nikt nie pisze:)))moze i by się to przyjeło,ale nie na takich warunkach,otworzcie oczy,pozdrawiam.DIDI DOBRZE NAPISAŁA CENY Z KOSMOSU I NIE TYLKO CENY,ALE I WARUNKI UMOWY ZRESZTA JAK CAŁA RESZTA

avatar
Darek (gość)

Na pierwszym piętrze sprzedają także detalicznie. To jest błąd zarządców tej hali, którzy nazwali pierwsze piętro "hurtowniami" i wprowadzają klientów w błąd.

avatar
adi (gość)

kris napisał:

Podobno w tej hali ma się mieścić także duży sklep wędkarski. Już się nie mogę doczekać:)I tak najlepszy i najtańszy jest sklep wędkarski Okoń w Rudzie Ślaskiej Wirek mają najniższe ceny w regionie.Polecam

avatar
adi (gość)

I tak najlepszy i najtańszy jest sklep wędkarski Okoń w Rudzie Ślaskiej Wirek mają najniższe ceny w regionie.Polecam

Wybierz kategorię