Wypadek policyjnego radiowozu na DTŚ w Katowicach. Radiowóz dachował na estakadzie. Policjant ranny ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Wypadek radiowozu na DTŚ w Katowicach. Policyjny samochód dachował we wtorek 4 grudnia. Jeden z funkcjonariuszy został ranny. Trasa DTŚ była przyblokowana przez kilka godzin. ZOBACZCIE ZDJĘCIA
 Dawid Kaczmarczyk/‎INFORMACJE DROGOWE - ŚLĄSK I OKOLICE/Facebook

Wypadek na DTŚ: Radiowóz dachował

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Do wypadku na DTŚ w Katowicach doszło około godziny 15. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dachował radiowóz z kolumny VIP-owskiej. Samochody m.in. z przedstawicielami delegacji Botswany, w eskorcie funkcjonariuszy, jechały od strony Zabrza.

- Pierwszy radiowóz z kolumny wpadł w poślizg i dachował. Jeden policjant jest ranny - przekazała podinsp. Aleksandra Nowara, rzeczniczka komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach.

Kilka minut przed godziną 16 Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach opublikowała komunikat:
Utrudnienia w ruchu na katowickim odcinku Drogowa Trasa Średnicowa kierunek centrum (zjazd z DTŚ na ul. Chorzowską). Po zdarzeniu drogowym, w którym uczestniczył radiowóz eskortujący delegację z Botswany, drożny tylko 1 pas ruchu. Na miejscu obecni są policjanci kierujący ruchem. Ranny w zdarzeniu policjant został przewieziony do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

COP24 w Katowicach: Arnold Schwarzenegger o ochronie środowiska

Wideo

Patryk Drabek

  • Dziennik Zachodni
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

08.12.2018, 21:04

Czy ktoś może mi wyjaśnić jaki jest w ogóle pożytek z policji? I nie mówcie jaki ma być ale jaki jest. Bo moim zdaniem oprócz targania strasznych pieniędzy z biednego budżetu biednego kraju policja przynosi więcej szkody niż pożytku. Beznadziejna klika.

06.12.2018, 16:49

Jak ja wylądowałam na dachu z poślizgu to jeszcze dostałam mandat...

05.12.2018, 08:57

Niech jada tramwajem bedzie bezpieczniej.

05.12.2018, 08:11

Nosił wilk razy kilka poniesli i wilka....

05.12.2018, 06:59

Bo pytanie podstawowe jest takie dlaczego kolumny rządowe nie jeżdżą zgodnie z przepisami. Przykład wiadukt tuż przed silesią ograniczenie do 70km a oni jadą dobre 100km i na sygnałach jakby delegat umierał. Organizacja tego szczytu to porażka.

05.12.2018, 06:42

Policja zawsze w takiej sytuacji się wypowiada "Niedostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych". Ciekawe czym się tłumaczyli przy tym zdarzeniu ?

04.12.2018, 18:21

Zapewne służby mundurowe zbytnio się tym nie przejmują wiadomo podatnicy pokryją koszty naprawy być może nieostrożnego pracownika służb mundurowych . Przecież stale nas pouczają aby być ostrożnym w każdym miejscu tym bardziej na drogach Nawet będą pouczać w czasie Adwentu w diecezji Bielsko-Żywieckiej wręczając opaski odblaskowe Jak najbardziej udać w czasie Adwentu się po bezpłatne opaski odblaskowe . Nawet mają zamiar osoby zbyt niepojętne pouczać co do bezpiecznego poruszania się po drogach o własnych siłach Wiadomo natomiast panoczki poruszają się radiowozami brak patroli pieszych

04.12.2018, 18:08

Nigdy nie można wykluczyć że być może to była kara Boża Ponoć Pan Bóg za dobre wynagradza a za złe zachowanie karze Tym bardziej dziwniejsza sprawa z punktu widzenia Świąt Bożego Narodzenia .?

04.12.2018, 18:03

Zapewne byłoby dużo dyskusji niepotrzebnej ze strony służb mundurowych jeżeli takiej akrobacji dokonałby zwykły śmiertelnik Ale wiadomo jak władza dokona takich pomyłek to nie wolno za bardzo dyskutować bo można wielmożnych pracownikom służb mundurowych się narazić .

04.12.2018, 17:24

CHWDP