Artykuł sponsorowany

Lekarze biją na alarm, że w naszym organizmie jest za mało D3 i K2. Niezdrowe jedzenie, osłabia pracę jelita cienkiego i wchłanianie K2. A większość czasu spędzanego w pomieszczeniach sprawia, że nawet latem gromadzimy za mało witaminy D. Sprzyja to poważnym deficytom, które mają znaczący wpływ na zdrowie.

ORYGINALNA WITAMINA K2 MK-7 100mcg + D3 2000IU 50mcg sprawdź na www.zdrowiemarket.pl <<< KLIKNIJ

Z badań wynika, że skład witamin D i K różni się w przypadku witaminy syntetycznej i naturalnej. Naturalna jest dużo lepiej wchłaniana przez organizm.

Takim naturalnym suplementem z witaminami D3 i K2, jest preparat „Witamina K2 MK-7 100mcg + D3 2000IU 50mcg”, wyprodukowany wg najnowszej amerykańskiej technologii przez polskiego lidera na rynku naturalnych suplementów – firmę Wish Pharmaceutical. Więcej o produkcie tutaj - http://zdrowiemarket.pl/35-witaminy.

K2 MK menachinon – szczyt zdrowotności
Witamina K2, szczególnie gdy występuje z D3 wpływa na większą gęstość kości. Badana wykazały, że osoby z odpowiednim poziomem K2 mają dużo większą gęstość kości i mniejsze ryzyko osteoporozy niż osoby z niedoborami witaminy K2.

Witamina K2 jest również odpowiedzialna za prawidłowe krzepnięcie. I powinna być suplementowania, bo jak wynika z badań, większość osób ma jej nieprawidłowy poziom z powodu złej diety i nieprawidłowego funkcjonowania jelita cienkiego, które opowiada za wchłanianie K2. K2 (menachinon), w odróżnieniu od K1 – syntetycznego odpowiednika, jest dużo lepiej wchłaniana. Te witaminy różnią się budową chemiczną i mają różną aktywność biologiczną i różną skutecznością. K2 MK – menachinon jest mercedesem wśród witamin z grupy K.

ORYGINALNA WITAMINA K2 MK-7 100mcg + D3 2000IU 50mcg sprawdź na www.zdrowiemarket.pl <<< KLIKNIJ

Duet witamin D3 i K2
Witaminy D3 i K2 najlepiej działają w parze. Zabezpieczają przed ryzykiem złego dawkowania. Bo D3 sprawia, że lepiej wchłaniamy wapno, a K2 dba o to, żeby wapń trafiał tam, gdzie powinien – prosto do kości, a nie na przykład w tętnice.

Witamina D3 Przeciwdziała nie tylko depresji, ale i stanowi ważne oręże w walce z takimi chorobami, jak nowotwór, czy stwardnienie rozsiane (SM). Z badań wynika, że niski poziom witaminy D3 związany jest z częstszą zachorowalnością na SM, które występuje tym częściej, im dalej posuwamy się na północ od równika.

D3 na dobry nastrój
Witamina D3 i K2 wspomaga odtruwanie centralnego systemu nerwowego z toksyn. Naukowcy udowodnili, że osoby z deficytowym poziomem witaminy D3, mają 11 razy większe prawdopodobieństwo zachorowania na depresję.

Naukowcy zidentyfikowali również aktywność witaminy D3 w mózgu, w obszarach związanych z przetwarzaniem informacji i tworzeniem nowych wspomnień. Okazało się, że zastosowanie dużej dawki witaminy D3 u osób chorych na Alzheimera, związane jest z zauważalną poprawą ich stanu.

D3 i K2 brakuje cywilizacji
Japończycy, którzy jedzą dużo natto – czyli odpowiednio spreparowanych nasion soi, najbogatszego źródła witaminy K2, rzadziej niż Amerykanie i Europejczycy cierpią na złamania kości. Mocny układ kostny, jak wynika z badań jest związany z wysoką podażą właśnie witaminy K2.

Jak potwierdzają badania, K2 podawana kobietom w okresie i po okresie menopauzy, może zabezpieczyć przed zmianami związanymi z osteoporozą. Osteoporozie przeciwdziała również witamina D3. Jej niski poziom, jak potwierdzają inne badania, jest czynnikiem ryzyka przy powstawaniu odwapnienia w kościach.

Naturalny suplement D3 i K2
Coraz więcej lekarzy zaleca w okresie jesienno-zimowym suplementację witaminą D3. Z danych wynika, że ok 80% osób starszych, kobiet w ciąży i niemowlaków ma niedobory witaminy D3. Ze zbyt niskim poziomem D3 boryka się również prawie połowa dziewczynek w wieku 9-11 lat.

Warto sięgnąć po suplement sprawdzony, naturalny i działający kompleksowo. Takim preparatem jest produkt firmy Wish Pharmaceutical - „Witamina K2 MK-7 100mcg + D3 2000IU 50mcg” - więcej na: www.zdrowiemarket.pl.