Krzesany, Orawa, Polonez z „Pana Tadeusza”, Walc z „Ziemi Obiecanej” zabrzmią w Spodku w 85. rocznicę urodzin Wojciecha Kilar. Niezwykłe widowisko muzyczne, w którym wezmą udział Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, Aukso Orkiestra Kameralna Miasta Tychy oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej, a także Ingolf Wunder, odbędzie się 24 września. Bilety na koncert będą w sprzedaży od 14 lipca od godz. 10.

Niezwykły koncert w Spodku zaplanowano 24 września. Zostanie zorganizowany z okazji 85. rocznicy urodzin Wojciecha Kilara, w ramach obchodów 152. urodzin Katowic. Ideą projektu jest przybliżenie słuchaczom twórczości światowej sławy kompozytora, przez całe życie związanego z Katowicami i Śląskiem.

– Na dwóch dużych scenach wybrzmią obok siebie trzy orkiestry: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka, Aukso Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Mirosława Jacka Błaszczyka – zapowiada reżyser koncertu Krzysztof Materna.

W trakcie koncertu usłyszymy muzykę klasyczną oraz muzykę filmową. Zabrzmią m.in. fragmenty koncertów fortepianowych, Krzesanego, Orawy, Siwej Mgły, ale też Marsz Kawalerii z „Kroniki Wypadków Miłosnych”, Mazur z „Zemsty”, Pieśń o Małym Rycerzu z „Przygód Pana Michała”, Polonez z „Pana Tadeusza”, Walc z „Trędowatej” i z „Ziemi Obiecanej” oraz The Party z „Draculi”.

W wydarzeniu wezmą udział solista Paweł Trojak, pianista jazzowy Kuba Sienkiewicz, a gościem specjalnym koncertu będzie Ingolf Wunder – światowej klasy pianista, laureat II nagrody w XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina.

– Wojciech Kilar swoją światową karierę rozpoczął właśnie w Katowicach, tutaj też tworzył przez całe życie. Cieszy nas, że w Spodku będziemy mogli oddać hołd kompozytorowi tak wielkiego formatu, prezentując równocześnie ogromny potencjał miasta i regionu. Jestem przekonany, że utwory mistrza wybrzmią w Katowicach – Mieście Muzyki Unesco i w Spodku tak, jak nie wybrzmiałyby nigdzie indziej, a ten podwójnie urodzinowy koncert będzie niezapomnianym przeżyciem – podsumowuje Marcin Stolarz, prezes spółki PTWP Event Center, zarządcy obiektu.

Bilety na koncert w promocyjnej cenie od 59 zł będzie można zakupić poprzez stronę eventim.pl. Sprzedaż biletów rusza w piątek 14 lipca o godzinie 10.00.

Koncerty

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!