Bicie rekordu w 2016 r. Bicie rekordu w 2016 r.

(© mat. pras. WOŚP)

W najbliższy poniedziałek 16 października, w samo południe, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podejmie próbę pobicia rekordu w jednoczesnym udzielaniu pierwszej pomocy! Do akcji cały czas można dołączyć! Fundacja zaprasza do udziału firmy, instytucje oraz osoby – liczy się każda pomoc!

Sztab główny akcji mieścić się będzie w Szkole Podstawowej nr 379 im Szarych Szeregów w Warszawie (ul. Turmoncka 2, wejście od ul. Suwalskiej). Stąd przedsięwzięcie będzie prowadzić Jurek Owsia. Z tego miejsca będzie także prowadzona transmisja internetowa dla wszystkich innych lokalizacji w Polsce, gdzie akcja będzie realizowana.

Akcję bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób Fundacja WOŚP organizuje co roku w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca. Celem tego wydarzenia jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy. Po raz pierwszy próbę podjęto w 2013 roku. Wówczas w półgodzinnym ustanowieniu rekordu na terenie całego kraju wzięło udział aż 83 111 osób z 1132 instytucji. W 2014 było z nami 67 396 osób. W 2015 roku w biciu rekordu wzięło udział 980 instytucji oraz 92 049 osób, które korzystały z 5 411 fantomów! W 2016 roku udział w próbie wzięło 66 745 osób.

Zobacz: Bicie rekordu Guinnessa w udzielaniu pierwszej pomcy [zdjęcia]

Szkoła Podstawowa nr 379 im. Szarych Szeregów (dawne Gimnazjum nr 144) włącza się w próbę bicia rekordu już po raz trzeci. Na terenie placówki odbędzie się wspólna próba bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej! W akcji uczestniczyć będą uczniowie szkół z całego Targówka i okolic (14 szkół podstawowych, 4 licea i 3 zespoły szkół), ale również przedstawiciele służb mundurowych, które na co dzień mają do czynienia z walką o ludzkie życie.

Więcej informacji na www.wosp.org.pl


źródło: X-News/ TVN24

Charytatywnie

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!