Z zalanych i zagrożonych zalaniem terenów w gminie Czechowice-Dziedzice wyprowadzani są mieszkańcy wraz z dobytkiem. Strażacy na łódkach i pontonach w wielkim pośpiechu wywożą ludzi.

Władze gminy zaapelowały do mieszkańców dzielnicy Ochodza w Zabrzegu i Dziedzic (między rzeką Wisłą a ul. Waryńskiego) o zabezpieczenie swoich domostw i przeniesienie się do wyższych partii miasta i gminy. Mieszkańcy terenów Renardowic i Liszki (między rzeką Wisłą a ul. Węglową) mają być przygotowani do ewakuacji.

Apel Burmistrza Czechowic-Dziedzic do mieszkańców miasta i gminy

W związku z wielkim wezbraniem wód dziś wieczorem zostanie najprawdopodobniej wypełniona rezerwa powodziowa na Zbiorniku Goczałkowickim.

Ryzyko przerwania wałów na Wiśle jest bardzo duże. Szczególnie narażone na przerwanie są wały w rejonie Ochodzy. Do godz. 12.00 zrzut wody z zapory goczałkowickiej w Zabrzegu wynosił do 300 m3/s, obecnie sięga blisko 400 m3/s.

- Tak duży zrzut wody wynika z faktu, że do jeziora woda napływa w tempie nawet do 400 m3/s, a było nawet do 540 m3/s - tłumaczą w gminie.

Na terenie Czechowic-Dziedzic nieprzejezdne są ulice Korfantego, Wierzbowa, Ochodzka, Żabia, Rakowa, Wenecka oraz DK-1, w Ligocie nieprzejezdne są Miliardowicka, Mazańcowicka, a w Bronowie ul. ks. Kunza. W Zabrzegu odcięty dojazd od Czechowic-Dziedzic - ul. Ligocka, Waryńskiego i Mirowska są zamknięte.

Sprawdź najnowsze wiadomości o powodzi

Wiadomości Katowice, Wydarzenia Katowice

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Przeciw (gość)

Mieszkam niedaleko zbiornika Goczałkowickiego i jestem przeciw temu żeby zrzucać tą wodę w tak dużej ilości. Mam cały ogródek zalany i nie chcę mieć zalanego domu.! Niech sobie zdadzą z tego sprawę co robią!

Więcej na temat: