Walka jeleni Walka jeleni

(© screen youtube.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Walka jeleni w Beskidzie Żywieckim. Kolejny już raz wideopułapka Stowarzyszenia dla Natury "Wilk" zarejestrowała niecodzienne zdarzenie.

Rykowisko to okres godowy jeleni, rozpoczynający się w drugiej połowie września i trwa ok. 4 tygodni.

W tym czasie samce wabią łanie swoistym głosem - rykiem, walczą ze sobą i gromadzą chmary łań. Walki jeleni z reguły nie są krwawe i rzadko śmiertelne. Trwają one od kilkunastu sekund do nawet kilku minut. Słabszy samiec uznaje siłę mocniejszego i wycofuje się z pola walki i od stada łań.

Jak się okazuje, w Beskidzie Żywiecki jelenie wciąż walczą o stada łań. Stowarzyszeniu dla Natury "Wilk" udało się zarejestrować walkę dwóch dorodnych samców kilka dni temu!To już kolejny interesujący materiał, który zarejestrowała wideopułapka Stowarzyszenia dla Natury "Wilk" w Beskidzie Żywieckim. Kilka dni temu udało się nagrać samotnego wilka [zobacz FILM], natomiast wcześniej zabawę niedźwiedzicy z małymi [zobacz FILM].

Mieszkańcy informują

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

.... (gość)

''Dorodne byki'', autor tego tekstu nigdy w życiu nie widział dorodnych byków, są to młode byczki i nie walczą o żadne łanie, jest to tylko forma zabawy i tyle.

Żywczanin (gość)

Ten co napisał ten artykuł nie ma pojęcia o okresie godowym jeleni, zwyczajach i określaniu wieku jeleni. 1) okres u jeleni przypada na przełomie września i października i tylko wtedy, łanie "grzeją się" a byki ryczą i toczą walki o chmary łań. W rykowisku biorą udział tylko byki w tzw. II i III klasie wieku czyli starsze niż 4-5 lat. Przedstawione jelenie - byki na zdjęciu nie toczą walk a na pewno nie o względy łani, która jest najprawdopodobniej ich matka tylko bawią się. Takie byczki we wrześniu nie uczestniczą w rykowisku tylko przyglądają się i nazywane są kibicami, co najwyżej organistami ale i tak jak przyjdzie "prawdziwy" byk to zmykają gdzie pieprz rośnie i nawet nie próbują rywalizować. Reasumując wiek tych byków oceniam najwyżej na 4 lata i bardzo proszę przed napisaniem takiego artykułu o konsultacje. Z poważaniem Żywczanin

troll beskidzki (gość)

A nartoterroryści zbudowaliby tu trasę zjazdową.
W imię obowiązującej w polskich górach i w prymitywnych samorządach zasady:
"Po pierwsze: narciarz. Po drugie: pijany. Po trzecie: reszta wypi...ać".